• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 23.7.2024Meniny má Olga
23°Bratislava

Sulík: Smer je banda zlodejov, nechce s nimi spolupracovať

  • 6:57 04.01.2015
  • BRATISLAVA
Sulík: Smer je banda zlodejov, nechce s nimi spolupracovať

Predseda liberálov si vie predstaviť po úspešných parlamentných voľbách v roku 2016 napríklad budúcu koalíciu strán Sieť, KDH, Most-Híd a SaS.

Strana SaS je po voľbách pripravená spolupracovať s každou stranou, ktorá ctí demokratické princípy, okrem strany Smer. "Lebo to je pre mňa banda zlodejov, s tými sa nemáme o čom baviť, nech sú akíkoľvek veľkí," povedal pre agentúru SITA predseda SaS Richard Sulík.

Súvisiace:

Rozkrádanie eurofondov je prvotriedne svinstvo, hromží Sulík

Sulík hodnotí rok 2014, pozitívom je aj Paškovo odstúpenie

Predseda liberálov si vie predstaviť po úspešných parlamentných voľbách v roku 2016 napríklad budúcu koalíciu strán Sieť, KDH, Most-Híd a SaS. "Napríklad. Takáto konštelácia je pre mňa prijateľná. Samozrejme však, ak ide o Sieť, nič proti kolegom zo Siete, ale tam je otázka, čo bude, ak bude vznesená obžaloba. Lebo bolo by to prinajmenšom zvláštne, keby do parlamentných volieb išla strana, ktorej predseda je obžalovaný. To už nie je nejaké trestné oznámenie, ale vznesená obžaloba. Ale jasne, viem si predstaviť takú spoluprácu," konštatoval Sulík.

Sulík preferuje samostatnú kandidátku SaS

Pri predvolebnej spolupráci má SaS iné kritériá. "Ja sa budem snažiť uprednostniť, aby sme išli do volieb sami. Áno, budeme mať možno niečo ako bližšiu spoluprácu s ľuďmi, s ktorými sme boli na námestiach. Ale najcennejšie víťazstvo pre nás bude, keď SaS uspeje vo voľbách sama," vyslovil sa líder liberálov.

Pripustil však, že do úvahy prichádzajú rôzne alternatívy, či už predvolebná koalícia, spoločná kandidátka alebo samostatný postup SaS. "Niečo z tých troch si vyberieme, ja osobne preferujem samostatnú kandidátku SaS. Ale nemá to byť písmo sväté, uvidíme, dohodneme sa s kolegami," dodal Sulík.

Voľby v roku 2016 sú kľúčové

Volebného lídra a aj spôsob, akým sa SaS bude uchádzať o voličov v parlamentných voľbách, chcú liberáli predstaviť pomerne skoro. "Do jari rozhodneme, čo chceme, ako ideme zabojovať. Je nám všetkým jasné, že musíme zabojovať. Voľby v roku 2016 budú pre SaS kľúčové. Pôjde o to, či sa nám podarí etablovať liberálnu stranu na slovenskej politickej scéne, boli by to v tom prípade už tretie úspešné voľby za sebou. Alebo nás postihne nejaký nepekný osud. Čiže určite zabojujeme a ako to konkrétne spravíme, oznámime verejnosti pomerne skoro," priblížil Sulík.

Ako predseda chce Sulík stranu viesť do kongresu v roku 2017, potom budú otvorené všetky možnosti. "Od toho, že nebudem kandidovať, po to, že budem kandidovať a vyhrá protikandidát alebo vyhrám ja alebo budem kandidovať jediný. Ale do roku 2017 mám pevný plán viesť stranu," uzavrel predseda SaS.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na slovensku pristáli prvé dve stíhačky F-16

Na slovensku pristáli prvé dve stíhačky F-16

VČERA - 20:22Domáce

Na vojenskom letisku v Kuchyni pri Malackách pristáli v pondelok večer prvé dve slovenské stíhačky F-16.

SHMÚ: Vo viacerých regiónoch hrozia búrky

SHMÚ: Vo viacerých regiónoch hrozia búrky

VČERA - 19:47Domáce

Na Horehroní, Gemeri, Spiši i v Košickom regióne hrozia na sklonku pondelkového dňa búrky.

J.Blanár: Zastavenie tranzitu ropy je porušením asociačnej dohody, EK musí konať

J.Blanár: Zastavenie tranzitu ropy je porušením asociačnej dohody, EK musí konať

VČERA - 16:46Domáce

Ukrajinské opatrenia v súvislosti so zastavením tranzitu ropy z Ruska, dodávanej na Slovensko a do Maďarska, sú porušením ustanovenia asociačnej dohody uzatvorenej medzi EÚ a Ukrajinou.

V meste Veľký Meder našli nezvestnú ženu bez známok života

V meste Veľký Meder našli nezvestnú ženu bez známok života

VČERA - 12:24Domáce

Polícia vyšetruje nález tela mladej ženy bez známok života v meste Veľký Meder v okrese Dunajská Streda.

Pri policajnej akcii v Žiline odhalili 19 vodičov pod vplyvom alkoholu

Pri policajnej akcii v Žiline odhalili 19 vodičov pod vplyvom alkoholu

VČERA - 11:22Domáce

Pri pondelkovej rannej policajnej akcii v Žiline prichytili policajti 19 motoristov jazdiacich pod vplyvom alkoholu.