Únia dá Slovensku 187 miliónov na účinné čerpanie eurofondov
- 10:25 17.12.2014
- BRATISLAVA

Operačný program Technická pomoc prispeje k plneniu cieľov Stratégie Európa 2020, ako aj k Národného programu reforiem Slovenskej republiky.
Európska komisia schválila v pondelok operačný program Technická pomoc na programové obdobie 2014 až 2020. Slovensko tak bude čerpať viac ako 187 miliónov eur. Agentúru SITA informovala Sekcia operačných programov Úradu vlády SR. Schválený operačný program vypracoval úrad vlády spolu s partnermi.
Na základe skúseností z predchádzajúceho programového obdobia chce úrad vlády cez samostatný operačný program posilniť najmä systémový prístup k európskym štrukturálnym a investičným fondom. Chce tiež vytvoriť odbornú a efektívnu podporu pre riadenie a implementáciu fondov, a to dobudovaním efektívneho systému ich regulácie, zvýšením kvality administratívnych kapacít, ktoré sa podieľajú na ich riadení, kontrole, audite a ochrane finančných záujmov EÚ.
Operačný program Technická pomoc prispeje k plneniu cieľov Stratégie Európa 2020, ako aj k Národného programu reforiem Slovenskej republiky. S jeho podporou dosiahneme najmä efektívne, účinné a transparentné čerpanie prostriedkov európskych štrukturálnych a investičných fondov v rámci všetkých operačných programov.

Trump navrhne hlboké škrty v rozpočtových programoch, ktoré sa netýkajú obrany
Hlavné škrty vo financovaní zasiahnu ministerstvá energetiky, vzdelávania, bývania a mestského rozvoja, zdravotníctva a sociálnych služieb.

Nárok na rodičovský príspevok pri neprijatí dieťaťa do škôlky sa zmenil
Podmienky nároku na takzvaný predlžený rodičovský príspevok vyplácaný na deti, ktoré majú právo na predškolské vzdelávanie, no neboli prijaté do spádovej materskej školy, sa zmenili.

EÚ chce pomôcť pri vyšetrovaní výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku
Európska komisia je pripravená prispieť k „dôkladnému vyšetrovaniu“ výpadkov elektriny v Španielsku a Portugalsku.

PS: Zamestnanci železníc upozorňujú, že vláda nemá víziu modernizácie železníc
Už aj zamestnanci železníc upozorňujú na to, že vláda a minister dopravy Jozef Ráž nemajú žiadnu víziu ako modernizovať železnice.

Nadácia Zastavme korupciu podala pre expozíciu EXPO Osaka podnet na NKÚ
Financovanie slovenskej účasti na svetovej výstave EXPO 2025 v japonskej Osake môže byť predražené.