Neznámy útočník strieľal na izraelské veľvyslanectvo v Grécku
- 11:28 12.12.2014
- ATÉNY

Po útoku nehlásia žiadne zranenia či škody. Okolie veľvyslanectva, ktoré bolo podobných aktov násilia doteraz ušetrené, uzavrela polícia.
Neznámi útočníci v piatok nadránom strieľali útočnou puškou typu Kalašnikov na izraelské veľvyslanectvo v Aténach, nespôsobili však žiadne zranenia či škody. Podľa zistení miestnej polície boli aktérmi streľby na severovýchodnom okraji mesta štyri osoby na dvoch motocykloch.
Projektily zostali zachytené v stenách, zatiaľ čo v približne 40-metrovej vzdialenosti od budovy našli 15 prázdnych nábojníc. Okolie veľvyslanectva, ktoré bolo podobných aktov násilia doteraz ušetrené, uzavrela polícia.
V poslednom období sú v Grécku častejšie bombové útoky, ktorých terčmi okrem štátnych úradov bývajú aj diplomatické objekty či banky. Zodpovednosť zvyčajne pripisujú miestnym extrémistickým alebo anarchistickým skupinám. V decembri 2013 neznámi páchatelia ostreľovali rezidenciu nemeckého veľvyslanca v Aténach, pričom takisto neutrpel nikto zranenia.

Muž, ktorý vo Vancouveri vrazil autom do ľudí, má zrejme psychické problémy
Polícia v kanadskom meste Vancouver v nedeľu oznámila, že náraz auta do ľudí na tamojšom pouličnom festivale filipínskej kultúry si vyžiadal už najmenej 11 obetí.

Z Grónska sa podľa premiéra nikdy nestane majetok, ktorý by sa dal kúpiť
Z Grónska sa nikdy nestane kus majetku, ktorý by sa dal kúpiť, vyhlásil v nedeľu tamojší premiér Jens-Frederik Nielsen, ktorý je na návšteve Dánska prvýkrát od nástupu do funkcie.

Macron po vražde v mešite: Rasizmus a nenávisť nemajú vo Francúzsku miesto
Vo Francúzsku nikdy nebude miesto pre rasizmus a nenávisť, uviedol v nedeľu francúzsky prezident v súvislosti s brutálnym pobodaním moslimského muža v mešite na juhu krajiny.

Telegraph: Zelenskému bolo v rozpore s protokolom udelené miesto v prvom rade
Vatikán porušil svoj protokol, keď Volodymyra Zelenského na pohrebe pápeža Františka usadil do prvého radu spolu s Donaldom Trumpom a Emmanuelom Macronom.

Na hrobe pápeža bola biela ruža, pre Františka mala osobitný význam
Na hrobe pápeža Františka v rímskej Bazilike Panny Márie Väčšej ležala v nedeľu ráno biela ruža, ktorú je vidieť aj na fotografii zverejnenej Vatikánom.