• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 6.7.2020Meniny má Patrícia, Patrik
29°Bratislava

Katarína Knechtová a Cigánski diabli pridali ďalšie koncerty

  • 12:27 09.12.2014
  • BRATISLAVA
Katarína Knechtová a Cigánski diabli pridali ďalšie koncerty

Slovenská hudobníčka Katarína Knechtová a formácia Cigánski diabli budú spolu vystupovať aj v roku 2015. Interpreti sa počas februára a apríla predstavia v ôsmich slovenských mestách, a to konkrétne v Prievidzi, Čadci, Liptovskom Mikuláši, Prešove, Považskej Bystrici, Michalovciach, Leviciach a Seredi.

"Som veľmi prekvapená, že ohlasy na naše spojenie boli tak pozitívne. Priznám sa, že som vôbec nevedela, čo mám očakávať, pretože to bolo predsa len 'iné' publikum. Vzhľadom na úspech a na to, že sa nás ľudia pýtajú, sme sa rozhodli, že budeme pokračovať. Ďalšie mestá by ešte mali pribudnúť a v apríli sa s turné presúvame do Čiech," uviedla Knechtová.

Video: Katarína Knechtová, Cigánski diabli - Jeg Duj


Počas doterajších 14 koncertov mohli fanúšikovia a fanúšičky počuť skladby ako napríklad Za Tebou, Spomaľ, Muoj Bože či Hlava vinná telo nevinné. Speváčka sa zo spolupráce veľmi teší. "Zistila som, že mám veľa verných fanúšikov aj v inej vekovej kategórii, ako som si myslela. To je úžasné. Boli to výborné koncerty, sme úžasná partia a ľudia odchádzali nadšení. Čo viac si priať? Ľudia na koncertoch spievali a smiali sa. Pre ľudí to bol veľmi pestrofarebný a energický koncert a ja som sa mohla ukázať ako speváčka, ktorá dokáže spievať aj iné žánre, čo ma nesmierne baví," vyjadrila sa bývalá členka kapely Peha.

Hudobníčka nedávno zverejnila novú skladbu Naveky, na ktorej spolupracovala s uznávaným producentom a koncertným bubeníkom Depeche Mode Christianom Eignerom. Skladba sa bude nachádzať na speváčkinom očakávanom sólovom albume, na ktorom plánuje opäť pracovať hneď po Vianociach. "Veľmi sa teším na Vianoce a pokoj v kruhu rodiny a priateľov. Po Vianociach budem opäť pracovať na novom albume a komponovať," dodala rodáčka z Prešova.

Katarína Knechtová sa narodila 14. marca 1981 v Prešove. V roku 1996 sa stala členkou začínajúcej skupiny IMT Smile, ktorá s ňou v zostave vydala prvý počin Klik-klak (1996). Ich cesty sa však rozišli a Knechtová založila kapelu Peha. Táto formácia vydala štyri radové štúdiovky - Niečo sa chystá (1999), Krajinou (2001), Experiment (2003) a Deň medzi nedeľou a pondelkom (2005).

Držiteľka niekoľkých speváckych ocenení sa v roku 2008 vydala na sólovú dráhu. Prvý sólový album Zodiak (2008) obsahuje piesne ako Vo svetle žiariacich hviezd, V tichu či Muoj Bože. V roku 2010 speváčka nadviazala spoluprácu so spomínaným Christianom Eignerom. Výsledkom ich spolupráce je album Tajomstvá (2012). V roku 2012 tiež vydala eponymnú štúdiovku s kapelou The Cubes.

Orchester Cigánski diabli je osemčlenný súbor, ktorý zaznamenal obrovský ohlas nielen u publika, ale aj u hudobnej kritiky. Za sebou majú napríklad vystúpenia v prestížnych koncertných sálach ako je Berlínska filharmónia či Istanbulský Is Sanat, ale predstavili sa aj v Južnej Kórei, Anglicku, Austrálii, Kanade, Japonsku alebo Číne. Na konte majú albumy ako Cigánski diabli (2007), Diabolské Vianoce (2007), Dobré časy (2008) či Adagio & Furioso (2010).

Katarína Knechtová & Cigánski diabli Tour 2015:

4. februára - Prievidza
22. februára - Čadca
24. februára - Liptovský Mikuláš
25. februára - Prešov
27. februára - Považská Bystrica
28. februára - Michalovce
7. apríla - Levice
11. apríla - Sereď

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Dalajláma pri príležitosti 85. narodenín vydáva album meditačných mantier

Dalajláma pri príležitosti 85. narodenín vydáva album meditačných mantier

DNES - 9:38Kultúra

Album nahrali v rezidencii dalajlámu v severoindickom mesta Dharmsala.

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ Ennio Morricone

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ Ennio Morricone

DNES - 9:15Kultúra

Morriconeho filmová hudba z neho spravila jedného z najvyhľadávanejších skladateľov.

Anna Šišková slávi jubileum

Anna Šišková slávi jubileum

6:33 30.06.2020Kultúra

Všestranná herečka sa v utorok 30. júna dožíva 60 rokov.

Ivan Palúch, legendárny princ Bajaja, sa narodil pred 80 rokmi

Ivan Palúch, legendárny princ Bajaja, sa narodil pred 80 rokmi

7:21 20.06.2020Kultúra

V sobotu 20. júna uplynie od narodenia herca Ivana Palúcha 80 rokov.

Zomrel slávny herec známy z filmu Pán Prsteňov

Zomrel slávny herec známy z filmu Pán Prsteňov

15:59 19.06.2020Kultúra

Hercov agent potvrdil, že odišiel v pokoji v nemocnici.