• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 8.12.2019Meniny má Marína
Bratislava

Vystrihaní Slováci zbili cudzincov, muž upadol do bezvedomia

  • 8:20 09.04.2013
  • BRATISLAVA
Vystrihaní Slováci zbili cudzincov, muž upadol do bezvedomia

Dvoch Gruzíncov a českého Róma podľa denníka Sme brutálne zbili v sobotu nadránom pred diskotékou Pražovňa v Banskej Štiavnici.

Čecha Pavla zmlátili tak, že upadol dva razy do bezvedomia a jeho priateľke z Banskej Štiavnice zlomili nos. Aké vážne poranenia utrpel Gruzínec, ukážu až výsledky CT hlavy, konštatovalo Sme.

Zranené dievča podáva trestné oznámenie a mladíci zvažujú, že budú informovať o incidente svoje ambasády. Gruzínci sú účastníkmi medzinárodného programu Európskej únie.
Cudzincov si podala skupina nakrátko ostrihaných mladíkov

Podľa Sme sa konflikt začal v sobotu nadránom na diskotéke medzi dvoma dievčatami, ale podľa svedkov sa skončil po niekoľkých minútach.

Denník ďalej píše, že k brutálnej bitke došlo, keď pätnásti až dvadsiati nakrátko ostrihaní mladíci napadli zahraničných brigádnikov a pokračovali pred Pražovňou.

Časť z nich už v podniku bola, niektorí muži s krátkym strihom ich ešte prišli posilniť. Svedkovia tvrdia, že cudzincov kopali na zemi hlava-nehlava. Sme dodáva, že nik z personálu ani z návštevníkov diskotéky im nepomohol.

Dobrovoľníci nevedia s absolútnou istotou povedať, či bol útok motivovaný rasovo. Majú však pocit, že brutalitu útoku spôsobilo práve to, že sú cudzinci.
Mladý Čech upadol do bezvedomia

Tmaví Gruzínci na začiatku incidentu hovorili po anglicky. Mladý Čech sa prebudil z bezvedomia, až keď bolo po všetkom. Vôbec si nepamätá, ako sa dostal na miesto približne štvrť kilometra od Pražovne. „Priateľ z Gruzínska dostal ranu ešte vnútri, jeho kolega ho išiel brániť. Potom to už išlo rýchlo. Konflikt sa presunul do vestibulu, potom nás poslali vyhadzovači von a za nami vyšli aj útočníci. Dostal som ranu zozadu a viac si nepamätám. Možno ma zachránilo, že som bol v bezvedomí,“ opísal konflikt pre Sme Pavel.

Pavel žije a pracuje v Banskej Štiavnici. Rok a pol pomáhal zachraňovať Kalváriu. Približne pred rokom v dvojstranovom rozhovore pre český týždenník Reflex hovoril, že Štiavnica je pokojné mesto, v ktorom sa nestretol s incidentmi, aké zažil vo svojom rodisku. Teraz už hovorí, že sa pomýlil. „Už predtým na mňa z auta pokrikovali čierna sviňa, ale takéto niečo som ešte v živote nezažil“.

Majiteľka diskotéky Zuzana Kaníková tvrdí, že bezpečnostná služba urobila, čo mohla, ale na ulici už podľa nej nemali „právomoc“ zasiahnuť. „Mrzí nás to, ale spravili sme maximum, čo sme mohli. Táto situácia bola výnimočná,“ povedala pre Sme.

Diskotéka nemá vlastný kamerový systém. Ulicu sledujú bezpečnostné kamery mestskej polície, priebeh bitky zaznamenali. Sme pripomína, že vo februári zbili pred diskotékou v Nitre basketbalistu tmavej pleti Jeana Ronyho Cadota. Po rasovo motivovanom útoku skončil v nemocnici. Aj tam vyhadzovači presunuli konflikt na ulicu.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Harabin môže kandidovať, potvrdila štátna volebná komisia

Harabin môže kandidovať, potvrdila štátna volebná komisia

DNES - 9:05Domáce

Štefan Harabin ostáva na kandidačnej listine strany Vlasť, potvrdil predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány.

Nezaradených poslancov je viac ako vo väčšine klubov, najviac odišlo z SaS

Nezaradených poslancov je viac ako vo väčšine klubov, najviac odišlo z SaS

DNES - 7:59Domáce

Počet nezaradených poslancov Národnej rady (NR) SR je pár mesiacov pred parlamentnými voľbami vyšší ako počet členov väčšiny poslaneckých klubov.

Katolíci slávia prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie

Katolíci slávia prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie

DNES - 7:04Domáce

Veriaci katolíckej cirkvi slávia v nedeľu prikázaný sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Lajčák vystúpil na Stredoeurópskom strategickom fóre Château Béla

Lajčák vystúpil na Stredoeurópskom strategickom fóre Château Béla

VČERA - 21:22Domáce

Miroslav Lajčák vystúpil v sobotu na 11. ročníku strategického fóra Château Béla ako jeden z hlavných rečníkov v rámci témy nazvanej "Je EÚ pripravená na rozvrátený svet?".

Hasiči ukončili zásah v bytovom dome, jedna osoba je nezvestná

Hasiči ukončili zásah v bytovom dome, jedna osoba je nezvestná

VČERA - 20:27Domáce

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piatok (6.12.) k výbuchu plynu.