Opitý vodič havaroval, Košičan opäť jazdil s troma zákazmi

Mladík z Košíc skončil v policajnej cele, v prípade dokázania viny mu hrozí aj dvojročný pobyt za mrežami.
Opitý šofér havaroval v stredu popoludní v Spišských Tomášovciach v okrese Spišská Nová Ves. Tridsaťročný vodič Hondy Accord nezvládol zákrutu, zišiel z cesty a vrazil do stĺpa internetového vedenia a plechovej skrine elektromeru.
Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, pri dychovej skúške mu policajti namerali 1,16 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,42 promile. Muža obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Nezodpovedného šoféra chytili policajti aj v Košiciach. Napriek trom zákazom šoférovať znovu sadol za volant 21-ročný Košičan. Policajti ho zastavili v stredu predpoludním na Bačíkovej.
Vodiča Peugeotu 107 obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia. Mladík skončil v policajnej cele, v prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročný pobyt za mrežami.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.

Opoziční politici reagovali na list od Fica
Nenávisť šíri podľa Gröhlinga a Remišovej premiér.

Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty VŠMU je priebehom voľby riaditeľa STVR pobúrený
Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave vyjadril pobúrenie nad priebehom pondelkovej voľby generálnej riaditeľky STVR.

Gašpar: OČTK by mali konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti
Orgány činné v trestnom konaní by mali okamžite konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar.

Vládni politici podľa Matoviča prekrývajú svoje zlyhania šírením strachu
Koaliční politici podľa opozičného hnutia Slovensko prekrývajú svoje zlyhania šírením nenávisti v spoločnosti.