Policajti hľadajú študentku, dôchodcu epileptika a výtržníka

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po dvoch nezvestných a jednom hľadanom, ktorý si nepreberá súdne predvolania.
Od 10. novembra o sebe nepodal správu 71-ročný Štefan Renner, ktorý užíva lieky na epilepsiu a má problémy s vyjadrovaním. O pol druhej popoludní odišiel z trvalého bydliska na košickom sídlisku Nad Jazerom, Jenisejská 53. O päť hodín neskôr ho videli na zastávke MHD pri Auparku na Námestí osloboditeľov. Štefan Renner sa narodil 6. augusta 1943.
Je 160 centimetrov vysoký, strednej zhrbenej postavy, má zelené oči, na ktorých zvykne nosiť dioptrické okuliare, okrúhlu tvár, prešedivené vlasy s plešinou, na ľavej strane temena hlavy mu chýba časť lebečnej kosti, čo tvorí nápadne viditeľnú preliačinu pod kožou. Na jednej ruke má staré tetovanie kotvy asi 10x8 cm. Na sebe mal čiernu prechodnú vetrovku, modré rifle, svetlo-hnedé poltopánky a čiernu plátennú šiltovku.
Pre vyhýbanie sa zatknutiu za výtržníctvo hľadá polícia 56-ročného Košičana Bartolomeja Balogha, ktorý trvale býva tiež na sídlisku Nad jazerom na Raketovej 8. Tu však už dlhšie nie je a zásielky nepreberá. Bartolomej Balogh sa narodil 13. júla 1958.
Hovorkyňa krajskej polície v Košiciach Jana Mésarová uviedla, že akékoľvek informácie o nezvestných a hľadanom treba oznámiť na ktoromkoľvek oddelení polície alebo na čísle 158. V čase od 7:30 do 15:30 v pracovných dňoch priamo na oddelenie pátrania a výjazdov OR PZ v Košiciach, telefón 09619-31073.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať
Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil
Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.

Vznikne pracovná skupina k posilneniu právnej ochrany verejne činných osôb
Do 15. júla by mala vzniknúť medzirezortná pracovná skupina k posilneniu právnej ochrany verejne činných osôb a prijatiu opatrení v oblasti verejného priestoru.

Michal Kaliňák: Časť poslancov krúžkovalo len pár stoviek ľudí, aj tak sú v NR SR
V Národnej rade SR sedia poslanci, ktorí ako osoby získali od voličov iba 700, 800 alebo 900 preferenčných krúžkov a do parlamentu ich dostalo len vysoké poradové číslo na straníckej kandidátnej listine.