• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
17°Bratislava

Ceny ropy prudko oslabili, zlatu poškodil silný dolár

  • 9:35 28.11.2014
  • NEW YORK
Ceny ropy prudko oslabili, zlatu poškodil silný dolár

Londýnska ropa Brent v priebehu štvrtkového obchodovania bola v jednom okamihu oproti predošlému dňu lacnejšia až o 6,50 dolárov za barel a cena ľahkej americkej ropy sa v úvode obchodovania znížila tiež v podobnom rozsahu. Dôvodom bolo rozhodnutie Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) neredukovať ťažbu napriek veľkému prebytku ponuky ropy na svetových trhoch.

Ropa Brent uzavrela na úrovni 72,58 dolára za barel, čiže o 5,17 dolára nižšie. V priebehu dňa však bola až na štvorročnom minime 71,25 dolára za barel. Ľahká americká ropa uzavrela nižšie o 4,64 dolára a úrovni 69,05 dolára za barel.

Cena americkej ropy prudko klesla v úvode obchodovania a neskôr sa trochu stabilizovala. V okamihu najnižšej ceny bola americká ropa oproti predchádzajúcemu dňu nižšie o takmer šesť dolárov na úrovni 67,75 dolára za barel, čiže najnižšie od mája 2010.

Aj ceny zlata sa vo štvrtok znížili. Poškodilo ich prudké zlacnenie ropy a sila amerického dolára. Spotová cena žltého kovu do 15:49 GMT oslabila o 0,3 percenta na 1 193,85 dolára za uncu a decembrové dodávky zlata na americkej burze boli lacnejšie o 3,80 dolára, a to na úrovni 1 192,80 doláraza uncu. "Klesajúce ceny ropy by mohli viesť k zmenšeniu inflačných tlakov a to na zlato pôsobí negatívne," uviedol Daniel Briesemann, analytik Commerzbank.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

DNES - 10:43Ekonomické

Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

VČERA - 17:58Ekonomické

Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.

Michal Kaliňák: Potrebujeme zákon o kontrole v samospráve

Michal Kaliňák: Potrebujeme zákon o kontrole v samospráve

VČERA - 17:22Ekonomické

Zákon o kontrolnej činnosti v samospráve je potrebný, ukotvenie hlavného kontrolóra v legislatíve je nepostačujúce.

Remišová: V súvislosti s dotáciami PPA podávame podnet na Európsku prokuratúru

Remišová: V súvislosti s dotáciami PPA podávame podnet na Európsku prokuratúru

VČERA - 13:07Ekonomické

Strana Za ľudí podáva podnet na úrad Európskej prokuratúry pre podozrenia z neoprávneného čerpania eurofondov v rámci dotácií poskytovaných Pôdohospodárskou platobnou agentúrou.

APZD: Uvažované 500 % clo by znamenalo koniec obchodu s USA

APZD: Uvažované 500 % clo by znamenalo koniec obchodu s USA

VČERA - 10:35Ekonomické

Clo na úrovni stoviek percent znamená koniec obchodu a ak by sa naozaj zaviedlo, výrazne by zasiahlo aj slovenský priemysel.