• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
18°Bratislava

Trhový kurz rubľa podľa centrálnej banky nemá alternatívu

  • 15:31 18.11.2014
  • MOSKVA
Trhový kurz rubľa podľa centrálnej banky nemá alternatívu

Guvernérka ruskej centrálnej banky Elvira Nabiullina v utorok obhajovala rozhodnutie prejsť k voľne plávajúcemu kurzu národnej meny.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.

Pokračovanie politiky, v rámci ktorej sa banka snažila udržať kurz rubľa v pevne stanovenom pásme, by podľa nej totiž viedlo k ďalšiemu tlaku na zlaté a devízové rezervy krajiny. Nabiullina ďalej uviedla, že v prípade ohrozenia stability finančného systému je banka pripravená operatívne zasiahnuť na devízových trhoch.

"Umelé udržiavanie kurzu meny nevyrieši objektívne problémy, v prvom rade klesajúce ceny ropy ... Z nášho pohľadu v tejto chvíli alternatíva k voľne plávajúcemu kurzu meny neexistuje," povedala Nabiullina v dolnej komore ruského parlamentu.

Súvisiace:

NATO vyzvalo Rusov, aby stiahli vojakov z hraníc s Ukrajinou

Miloš Zeman pozval do Česka ruského prezidenta Putina

Únia chce namiesto nových sankcií obnovenie dialógu s Rusmi

Feldek: Putin preceňuje propagandu, skončí ako Mečiar

Mimovládky chcú Ukrajine pomôcť s reformami, čo žiada Únia

Poľsko vyhostilo ruských diplomatov, Moskva vrátila úder

Ruský rubeľ od začiatku roka stratil voči americkému doláru takmer 30 percent hodnoty. Mena je pod tlakom prudko klesajúcich cien ropy a západných sankcií, ktoré zasiahli export krajiny a obmedzili prílev investícií.

O prechode k voľne plávajúcemu kurzu rubľa rozhodla ruská centrálna banka tento mesiac po tom, čo v októbri vynaložila na jeho stabilizáciu zhruba 30 mld. USD. V utorok do 11:11 SEČ rubeľ posilňoval voči doláru o 0,8 % na 46,74 RUB/USD.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: Hlas-SD nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré pôjdu na úkor rodín

Šutaj Eštok: Hlas-SD nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré pôjdu na úkor rodín

DNES - 14:53Ekonomické

Strana Hlas-SD nebude v rámci ďalšej vlny konsolidácie súhlasiť s akýmkoľvek opatrením, ktoré by išlo na úkor rodín.

Andrej Danko neustúpi z návrhu o transakčnej dani, no nedovolí pád vlády

Andrej Danko neustúpi z návrhu o transakčnej dani, no nedovolí pád vlády

DNES - 13:45Ekonomické

Predseda koaličnej SNS Andrej Danko neustúpi od svojho návrhu na zrušenie transakčnej dane pre živnostníkov a malé podniky, no nedovolí, aby na tom padla vláda.

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria

DNES - 13:29Ekonomické

Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach v pondelok (12. 5.) opätovne otvoria pre verejnosť. Zoo o tom v nedeľu informovala na sociálnej sieti.

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska

DNES - 12:54Ekonomické

Dve najväčšie výzvy, ktoré stoja pred vládou v ekonomickej oblasti, sú obchodné vojny USA s ďalšími krajinami vrátane EÚ a hroziace úplné zastavenie dodávok energetických surovín z Ruska.

Fico: O zmenách v transakčnej dani môžeme rokovať, výpadky treba kompenzovať

Fico: O zmenách v transakčnej dani môžeme rokovať, výpadky treba kompenzovať

DNES - 11:44Ekonomické

V prípade transakčnej dane nie sú v koalícii zatiaľ na stole žiadne konkrétne návrhy na jej úpravu.