• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
14°Bratislava

Jen posilnil voči doláru aj euru

  • 17:34 05.04.2013
  • LONDÝN
Jen posilnil voči doláru aj euru

Japonský jen sa v piatok zotavil voči doláru a euru.

Investori totiž vyberali zisky po prudkom oslabení jenu, ktoré bolo dôsledkom prekvapujúco radikálneho uvoľnenia menovej politiky zo strany Bank of Japan.

Dolár najprv na platforme EBS počas ázijského obchodovania pokračoval v raste, ktorý sa začal vo štvrtok, a stúpol až na 97,20 JPY/USD, čiže najvyššie od augusta 2009. Potom však svoje zisky okresal a oproti predošlému dňu klesol o 0,2 % na 96,08 JPY/USD.

Keďže jen sa všeobecne zotavil, euro voči japonskej mene v piatok kleslo o 0,2 % na 124,36 JPY/EUR. Spoločná európska mena oslabila aj oproti doláru, a to o 0,1 % na 1,2920 USD/EUR.

Napriek tomu však euro bolo výrazne nad 4,5-mesačným minimom 1,2740 USD/EUR, na ktorú kleslo vo štvrtok. V piatok totiž euru pomohla správa o tom, že nemecké priemyselné objednávky vo februári stúpli viac, ako sa očakávalo.

Stredoeurópske meny voči euru v piatok posilnili. Česká koruna si do 16:19 SEČ pripísala 0,05 % a stúpla na 25,747 CZK/EUR, poľský zlotý si prilepšil o 0,36 % na 4,169 PLN/EUR a maďarský forint posilnil o 0,09 % na 300,43 HUF/EUR.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

DNES - 11:28Ekonomické

Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

VČERA - 18:07Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

VČERA - 12:53Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

21:18 07.05.2025Ekonomické

Snahy premiéra Roberta Fica o návrat k energetickej závislosti Slovenska od Ruskej federácie opozičná SaS dôrazne odmieta.