Harabinova nástupkyňa Švecová hľadá sudcov na voľné miesta

Nová predsedníčka najvyššieho súdu Daniela Švecová chce presunúť sudcov naspäť do kolégií podľa toho, čomu sa venovali v minulosti.
Nová predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová prioritne rieši neobsadené miesta sudcov.
Ako uviedla pre agentúru SITA, chce, aby boli počty "čo najskôr doplnené a súd mohol naplno pracovať". Súdu pomôže aj aktuálna novela Občianskeho súdneho poriadku, ktorá zníži množstvo agendy v exekučných veciach, no ide tu len o čiastkové riešenie. Do budúcna bude potrebné prijať úplne nové procesné pravidlá, dodala.
Súvisiace:
Kiska riešil s Borecom sudcov, vidí svetlo na konci tunela
V spolupráci s jednotlivými kolégiami pripravuje budúcoročný rozvrh práce. Tak ako avizovala, chce presunúť sudcov naspäť do kolégií podľa toho, čomu sa venovali v minulosti. "Každý sudca by sa mal venovať oblasti, v ktorej sa najlepšie orientuje a v ktorej dlhodobo pôsobí," vysvetlila Švecová.
V súvislosti s jej predchodcom Štefanom Harabinom a spoluprácou s ním skonštatovala, že je pripravená "riadne kooperovať so všetkými sudcami, so sudcovskou radou a samozrejme aj s predsedami kolégií".
Na otázku, či neplánuje urobiť audit, aby bolo jasné v akom stave prebrala súd, uviedla, že plánuje postupovať tak, aby nemohli vzniknúť žiadne pochybnosti o vedení súdu. "V rámci toho som si, pochopiteľne, dala predložiť potrebné informácie," zdôraznila.

Veronika Remišová: V čase, keď Európa oslavuje spoluprácu, premiér robí hanbu v Moskve
V čase, keď demokratická Európa oslavuje mier a spoluprácu, premiér Robert Fico (Smer-SD) robí hanbu v Moskve.

Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili
Plány bývalého kardinála Roberta Francisa Prevosta navštíviť Slovensko v najbližších týždňoch sa jeho zvolením za pápeža zrejme zmenili.

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni
Polícia obvinila 44-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa v obchodnom dome v Handlovej vyhrážal zamestnankyni.

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu
Opozičná strana SaS a mimoparlamentné strany Fórum a ODS združené v iniciatíve Pravicový blok kritizujú cestu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy.

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas
Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že Európska únia by si mala zachovať svoj pôvodný kompas, ktorým je mier, solidarita a spoločný hospodársky rozvoj.