• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 24.4.2024Meniny má Juraj
Bratislava

Rozštiepené končeky. Čo by ste mali vedieť pred strihaním

  • 19:50 14.10.2014
  • BRATISLAVA
Rozštiepené končeky. Čo by ste mali vedieť pred strihaním

Pestujete si krásnu, zdravú hrivu? Niekoľko faktov by ste o strihaní vlasov rozhodne mali vedieť.

Častejším strihaním to neurýchlite

Ak si dáte ostrihať končeky vlasov, neovplyvní to ich rast. Nemajú totiž vplyv na folikuly v pokožke hlavy, ktoré sú za ich rast zodpovedné. Strihanie končekov však prispieva k ich zdravému vzhľadu. Ak sú oslabené, celá výživa smeruje k nim a nevstrebáva sa do celej dĺžky vlasov.

„Buď...alebo“

Najväčším omylom, ktorý určite poznáte z reklamy je, že vlasy zacelíte vďaka šampónom, maskám a kondicionérom modernej starostlivosti. "Preč s nožnicami"? Hlúposť. Ak je raz vlas rozštiepený, žiadny produkt ho nedokáže spojiť späť. Vynikajúce sú prípravky s pridanými olejmi alebo so včelím voskom.

Ich používanie pre výživu vôbec nie je zbytočné. Striedajte kondicionéry, masky, kúry a ak máte dlhé vlasy so sklonom k ich lámaniu, určite by vo vašej kabelke nemal chýbať hodvábny olejček. Aplikujte ho niekoľkokrát za deň.

Ako často strihať?

Nedávajte si vlasy strihať príliš často. Optimálna doba je asi každých 6-8 týždňov. Rozštiepené končeky sú viditeľné až po troch - štyroch mesiacoch po strihaní. Samozrejme, je to individuálne a kvalita vašich vlasoch záleží od starostlivosti. Neleťte "pod nožnice" hneď, ako uvidíte pár nezdravých končekov. Ak ich bude viac, ako tých zdravých, je čas.

Nasucho či namokro!

Vlasy je najlepšie strihať nasucho aj keď sa v minulosti preferovalo inak. Ak máte rovné vlasy, je to v podstate jedno, no kučeravý účesy po vysušení vyzerajú úplne inak. Ak ste hrdou nositeľkou "lokní", s hľadaním dobrého kaderníka môžete mať problém ak nechcete, aby vám na každej strane odstávali inak. V tomto prípade sa oplatí nájsť odborníka, ktorý sa na kučery špecializuje a poradí vám aj so starostlivosťou o ne.

Ostrihám sa - menej starostí

Myslíte si, že s krátkymi vlasmi budete mať menej starostí. Omyl! Ak chcete vyzerať tip-top s úpravou kratších strihov to trvá predsa len o niečo dlhšie. Dlhé vlasy stačí rozpustiť, prečesať, použiť "prstovú" úpravu zafixovať, hotovo! A to bez zbytočného fúkania, žehlenia a použitia ďalších techník poškodzujúcich kvalitu vlasov.

Zdroj: Info.sk, BD, womenshealthmag.com, beautyhigh.com Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vysoký krvný tlak sa môže prejavovať bolesťou hlavy či chronickou únavou

Vysoký krvný tlak sa môže prejavovať bolesťou hlavy či chronickou únavou

DNES - 9:04Zdravie

Vysoký krvný tlak nebolí. Pacient o ňom často nemusí vedieť. Prejaviť sa môže bolesťou hlavy, krvácaním z nosa, bolesťami na hrudníku či chronickou únavou.

Ani káva, ani čaj. Toto je v skutočnosti najhorší nápoj pred spaním

Ani káva, ani čaj. Toto je v skutočnosti najhorší nápoj pred spaním

20:11 18.04.2024Zdravie

Najväčším nepriateľom spánku nie je ani káva, ani čaj. Bezsenné noci vám môže priviesť aj nápoj, ktorý si mnohí spájajú s pocitom uvoľnenia pred spaním.

Táto chyba ešte viac zhoršuje váš problém s lupinami

Táto chyba ešte viac zhoršuje váš problém s lupinami

7:15 18.04.2024Zdravie

Ak na liečbu problémov s lupinami vo vlasoch využívate dostupné a lacné prostriedky, možno si tým ešte viac škodíte.

Chyba pri menštruácii, kvôli ktorej sa vám tvoria vyrážky

Chyba pri menštruácii, kvôli ktorej sa vám tvoria vyrážky

22:06 16.04.2024Zdravie

Menštruácia je nepohodlný proces, ktorý ešte viac komplikujú letné horúčavy. Vedeli ste o tom, že nesprávna starostlivosť o zdravie vám môže privodiť ďalšie menej známe ťažkosti?

5 vitamínov, pri ktorých si treba dať najväčší pozor na dávkovanie

5 vitamínov, pri ktorých si treba dať najväčší pozor na dávkovanie

6:27 16.04.2024Zdravie

Aj dobrého veľa škodí. Ak chcete vyhovieť svojmu zdraviu, dajte si pozor najmä pri užívaní týchto vitamínov.