Slovensko zmáča dážď, na juhu opäť hrozia povodne

V stredu treba rátať s dažďom na celom území Slovenska. Na severe a na krajnom západe, dokonca aj v nižších polohách hlásia sneženie.
Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž, ktorej stred sa presúva z Talianska cez Jadran nad Balkánsky poloostrov. Denná teplota vystúpi na 4 až 9, na severe a na krajnom západe bude okolo 1 stupňa.
Na horách vo výške 1500 metrov hlásia okolo -2 stupňov. Zafúka prevažne severný vietor s rýchlosťou 10 až 25 km/h.
Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) sa pripravuje na nepriaznivé počasie.
Voda robí problémy aj na cestách, aká sú dopravné obmedzenia v jednotlivých krajoch si môžete pozrieť ----->TU

Kauzu súvisiacu s Fondom národného majetku naďalej vyšetrujú
Spis sa aktuálne nachádza na Generálnej prokuratúre SR, ktorá má rozhodnúť o žiadosti jedného z obvinených o preskúmanie postupu prokurátora.

Žiak v škole napadol dievča nožom
Cez prestávku v triede došlo k hádke, ktorá vyústila do útoku nožom.

Polícia pátra po mužovi, ktorý platil odcudzenou kartou
Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý platil odcudzenou platobnou kartou v obchodnom centre v Pezinku.

Na Trenčianskom hrade sa začala obnova parkánového múru, vstup na hrad obmedzili
Na Trenčianskom hrade odštartovali stavebné práce na obnove parkánového múru. Investíciu za viac ako 600.000 eur finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR dotáciou 350.000 eur,

Múzeum SNP v Banskej Bystrici oslavuje 70 rokov od svojho založenia
Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici v tomto roku oslavuje 70 rokov svojej existencie, symbolicky zároveň s 80. výročím ukončenia druhej svetovej vojny.