V Slovnafte došlo k výbuchu, dvaja muži skončili v nemocnici

V bratislavskej rafinérii Slovnaft došlo vo štvrtok podvečer k výbuchu. O nehode ako prvý informoval portál čas.sk. Dvaja muži sa ľahko zranili. "Jeden má poranené oko, druhý hrudník," povedal pre agentúru SITA hovorca Záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel s tým, že oboch previezli do nemocnice.

Hrabko: Jeden volebný obvod „zabetónovali“ do ústavy zámerne. Pre občanov nie je výhodný
Bývalá vládna koalícia vložila do ústavy vetu, podľa ktorej je Slovensko jediný volebný obvod zámerne, s cieľom znížiť šancu na zmenu tohto stavu v budúcnosti.

Guvernér NBS by mal podľa opozície odísť z funkcie, v Hlase má však podporu
Opoziční poslanci Veronika Remišová (hnutie Slovensko, Za ľudí, KÚ) a Sloboda a solidarita (SaS) žiadajú, aby neprávoplatne odsúdený guvernér NBS Peter Kažimír odišiel zo svojho postu.

ŠTS: Prokurátor navrhol uložiť exšéfovi SIS trest šesť až sedem rokov väzenia
Proces v korupčnej kauze exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. pokračuje vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, záverečnými rečami.

Premiér: Nastal obrovský rozmach obranného priemyslu a výroby munície v SR
V poslednom období nastal na Slovensku podľa premiéra Roberta Fica obrovský rozmach obranného priemyslu a výroby munície.

Polícia obvinila muža za útok nožom na pracovníka SBS v Dunajskej Strede
Vyšetrovateľ obvinil 42-ročného muža za útok nožom na pracovníka súkromnej bezpečnostnej služby (SBS) v predajni potravín v Dunajskej Strede.