Vrtuľník ratoval mladú lezkyňu, poranila si hlavu a chrbticu

Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE zasahovala dnes popoludní v lezeckej oblasti Kršlenica neďaleko Plaveckého Mikuláša v okrese Malacky. Pomoc leteckých záchranárov potrebovala 24-ročnej lezkyňa, ktorá spadla z výšky približne štyroch metrov a poranila si hlavu a chrbticu.
Následne ju v transportnej sedačke evakuoval vrtuľník z terénu, počas medzipristátia ju preložili na palubu a previezli do Bratislavy.
Vďaka rýchlemu zásahu vrtuľníka a jeho posádky bola zranená v priebehu niekoľkých minút z ťažko prístupného lezeckého terénu v starostlivosti lekárov Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch.
Agentúru SITA o zásahu informovala Zuzana Turočeková z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE.

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR
Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi
Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať
Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil
Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.