Fuera Fondo vyrazia v októbri na Krič s nami tour

Slovenská formácia Fuera Fondo vyrazí v októbri na Krič s nami tour. Kapela sa rozhodla takto osláviť osem rokov na scéne. Séria siedmich koncertov sa začne 10. októbra v Ružomberku. Následne sa muzikanti postupne predstavia v Martine, Nitre, Novom Meste nad Váhom, Trnave, Zlíne a Brezne.
Video: Fuera Fondo - Kráčajúc svetom
Na turné budú formáciu sprevádzať kapely Boom a Reggay. Po každom koncerte sa bude konať afterpárty. "Snažíme sa nerobiť hudbu jednotvárne a striktne sa držať jedného štýlu. Máme radi, keď je naše publikum rôznorodé. Rôznorodí budú aj naši hudobní hostia. Na našom turné vystúpia hostia rôznych hudobných štýlov. Napríklad slovenská pop-rocková kapela Boom, či česká reggae kapela Reggay. Po každom koncerte bude afterpárty. Rozhodli sme, že každý z nás vyberie set svojich obľúbených pesničiek, ktoré na párty odznejú," uviedol Majerník.
Formáciu Fuera Fondo tvoria spomínaný Boris Majerník a tiež Jozef Sitár, Tomáš Majerník, Marek Pažitný, Michal Šprtka, Daniela Zelková a Daniel Šintál. Kapela má za sebou množstvo koncertov, spolupráce s kolegami Ska2tonics či Medial Banana.
Prvý album Kráčajúc svetom vydali v roku 2010 a druhú štúdiovku Žúrový kráľ uviedli na trh tento rok. Muzikanti v súčasnosti pripravujú nový videoklip, ktorý plánujú predstaviť už čoskoro.
Termíny Fuera Fondo - Krič s nami tour:
10. októbra - Ružomberok, Panoptikum
11. októbra - Martin, Kocka
15. októbra - Nitra, Pečiatkáreň
17. októbra - Nové Mesto nad Váhom, Klub za rampami
18. októbra - Trnava, Garage Music bar
24. októbra - Zlín, Bamboo klub
25. októbra - Brezno, Bombura
Informácie agentúre SITA poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Víťazom piesňovej súťaže Eurovízia sa stal rakúsky spevák JJ
Víťazom 69. ročníka finále piesňovej súťaže Eurovízia za rok 2025 sa stal rakúsky spevák JJ s popovo opernou skladbou „Wasted Love“.

Populárny herec a držiteľ štyroch Českých levov Oldřich Kaiser má 70 rokov
Ťažký týždeň referenta Kubrta, skúška z dejepisu a z priebehu Nežnej revolúcie, poučovanie pubertálneho chlapca – to sú scénky, ktoré vďaka dvojici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus doslova zľudoveli.

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete
Milovníci fotografií Jana Saudka zaplnili v utorok podvečer Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, kde slávnostne otvorili výstavu Jan Saudek 90, prezentujúcej výber toho najlepšieho z celoživotnej tvorby umelca.

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko
Vo švajčiarskom Bazileji sa v utorok začne piesňová súťaž Eurovízia.

Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade ponúka bohatý program
Bohatý program určený predovšetkým rodinám s deťmi ponúka sobotňajšie slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny na Spišskom hrade.