Bos Černák bude svedkom, vypočujú ho v kauze vraždy v Moste

V kauze obžalovaných Radoslava M. a Róberta B. v prípade dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004 súd vypočuje ako svedka Mikuláša Černáka. Predvolajú ho na ďalšie pojednávanie, ktoré bude 27. októbra na Okresnom súde Bratislava I.
List Černáka označil odsúdený za blud
Adamčo sa k Černákovmu listu vyjadril na júlovom pojednávaní, označil ho za zmes bludov. Prokurátorka okrem Černáka ešte trvá na výsluchu Nikolu P., ktorý tiež figuruje v druhom procese tejto vraždy. Predseda senátu sa dnes vyjadril, že výsluch Nikolu P. ešte zváži. Obhajoba už nenavrhla ďalších svedkov, proces sa tak blíži k záveru.
Na dnešnom pojednávaní vypovedal jeden svedok, ktorý v minulosti predával telefónne balíčky pre ľudí okolo Branislava Adamča. Obžalovaných Radoslava M. a Róberta B. nepoznal. Na súde vyhlásil, že počul reči o tom, že na vražde v Moste pri Bratislave mali účasť Nikola P. a Adamčo. Róbert B. a Radoslav M. sa podľa neho v tejto súvislosti nespomínali.
Nevinné obete streľby
Nový obžalovaný Radoslav M. bol podľa prokuratúry skutočným objednávateľom vraždy expolicajta Juraja G., pričom strelci omylom v jeho aute zastrelili jeho desaťročného syna Riška a jeho vtedajšiu družku Henrietu.
Pôvodne orgány činné v trestnom konaní označili ako objednávateľa vraždy Karola Mella, ktorý je v Belize. Na súde už dlhšie pokračuje pojednávanie, v ktorom je obžalovaný Karol Mello a údajní priami aktéri Branislav Adamčo, Nikola P. a Jozef B. Usvedčuje ich Peter T., ktorý bol tiež pri streľbe.
Prokuratúra podala 15. apríla 2013 novú obžalobu v kauze vraždy v Moste pri Bratislave na spomínaných Radoslava M. a Róberta B. Navrhovala aj spojenie prípadov, čo sa doteraz nestalo.

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom
Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vo štvrtok večer v Moskve stretol so slovenským premiérom Robertom Ficom.

Stanislav Zvolenský: Teším sa s celou Cirkvou, že kardináli rýchlo zvolili nového pápeža
Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa teší, že kardináli rýchlo zvolili nového Svätého Otca. Uviedol to na webstránke Bratislavskej arcidiecézy.

Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce
Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť
Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny
Slovenský premiér Robert Fico vo štvrtok večer pristál na letisku v Moskve, kde sa zúčastní na oslavách 80. výročia konca druhej svetovej vojny.