Dážď narobil v Bratislave problémy, zatopilo cesty a pivnice

Podjazd pod Prístavným mostom, Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu v smere na Mlynskú dolinu a Krátka ulica boli po silnom daždi v Bratislave neprejazdné.
Na všetkých troch miestach boli hliadky dopravnej polície, ktoré odkláňali premávku. Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová. Krajský dopravný inšpektorát zároveň vodičov žiadal, aby sa týmto úsekom vyhli. Na mnohých miestach bola vozovka pokrytá vrstvou nadbytočnej vody.
Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave zároveň informovalo, že hasiči zasahovali v súvislosti s poveternostnými podmienkami pri viacerých udalostiach. Najčastejšie pri výjazdoch odčerpávajú vodu, najmä z pivníc domov.

Toto pri vyberaní kliešťa nerobte!
Prisatého kliešťa treba odstrániť pinzetou, dôležité je vybrať celé telo aj s hlavičkou.

PS navrhuje rozšíriť okruh osôb, ktoré nemôžu byť generálnym prokurátorom
Opozičné hnutie PS chce rozšíriť okruh osôb, ktoré nemôžu byť vymenované za generálneho prokurátora.

Pod Tatrami prerušili vlakovú dopravu
Na železničnej trati v úseku Poprad-Tatry - Vydrník prerušili dopravu.

Ján Budaj verí, že sa trestné konanie ukáže ako nedôvodné
Exminister životného prostredia Ján Budaj, ktorý čelí obvineniu pre pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, deklaruje, že čestne hájil verejný záujem.

Z trhu sťahujú cestoviny
ŠVPS SR upozorňuje na nevyhovujúce cestoviny na slovenskom trhu.