• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 28.11.2021Meniny má Henrieta
Bratislava

Najčastejšie ranné zvyky. Týmto si škodíte

  • 20:00 13.08.2014
  • BRATISLAVA
Najčastejšie ranné zvyky. Týmto si škodíte

Ráno sa väčšine z nás nechce ani rozmýšľať. Vstaneme a všetko robíme akosi automaticky. Je čas na zmenu! Niektorými zvykmi si škodíme viac, ako pomáhame.

Nepijete vodu 

Predstavte si, že ste v noci spali sedem - osem hodín. Vydržali by ste počas dňa tak dlho neprijímať tekutiny? Hneď ako sa zobudíte, doplňte ich! Naštartuje celý metabolizmus a lepšie bude fungovať aj váš mozog. 

Čítajte: Chcete krásne telo? Vyhnite sa najčastejším chybám!

Ranná káva v pyžame

Po prebudení energia v našom tele začína narastať. Je dokázané, že ak vypijete kávu ešte so "zalepenými" očami, môže to spôsobiť rapídny príval energie a vy budete počas dňa nervóznejší. Doprajte si šálku kávy až hodinu po prebudení, a tak z nej načerpáte najviac kofeínových výhod. Energia vám vydrží celé dopoludnie.

Cigaretka

Najhorší zvyk a najväčšia chyba, ktorej sa dopúšťa stále množstvo ľudí - ráno začať deň s kávou a cigaretkou na balkóne. Naozaj sa skúste zamyslieť, aký šok tým spôsobujete svojmu organizmu ihneď po prebudení. Po noci, kedy sa vaše telo regeneruje. Ráno potrebuje váš organizmus niečo, čím sa naštartuje. Najlepším ranným zvykom je začať deň šálkou kvalitného zeleného čaju, prípadne s citrónovou vodou a cvičením, ktoré vás naladí. Skúste napríklad jógu! 

Čítajte: Raňajšia očista tela citrónovou vodou

Malé, rýchle raňajky

Raňajky nám majú zaistiť pocit sýtosti a zaručiť, aby sme sa mohli plne sústredili na povinnosti v práci či v škole. Hrianka s maslom či čistý jogurt vám k tomu nepomôžu. Mali by byť dostatočne výživné. Ideálne raňajky by mali pozostávať z 15 g bielkovín, 2,5 g vlákniny, komplexných sacharidov a zdravých tukov, ktoré obsahuje napríklad avokádo. 

Čítajte: Pevné svaly a energia: Vysokoproteínové raňajky

Kontrola e-mailov

Ledva ste sa dostali z postele a už zapínate internet na mobile, kontrolujete e-mailovú schránku a novinky na sociálnych sieťach? Chyba! Tohto nepríjemného zvyku sa zbavte hneď od zajtra! Môžete si totiž privodiť stres na celý deň. Namiesto toho by sme ráno mali začať s činnosťou, ktorá upokojuje a nabíja energiou. 

Cvičenie, šálka čaju a príjemný rozhovor. To je to, čo vám spraví úsmevný deň a pomôže k vyššej produktivite. Stresu vás aj tak dostatočne čaká pri šéfovi.  

Hluk a nervozita

To je tá najhoršia kombinácia, s akou môžete začať svoj deň. Ak vstanete so zlou náladou, podľa vedcov trvá len dvadsať minút, kým odznie zo zlého sna. Ráno potrebujete pokoj, úsmevy, príjemnú hudbu. V opačnom prípade si blokujete príval pozitívnej energie.

Predpríprava

Rannému stresu sa vyhnete, ak si večer pred spaním rozmyslíte čo si oblečiete do práce a tiež čo si dáte na raňajky. Pripravte si oblečenie na sedačku, raňajky do chladničky, ráno už len vyberiete a navlečiete. More ušetreného času a skvelý deň sa môže začať!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, BD, womenshealthmag.com, weather.com, zahr. Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Za náhlymi záchvatmi sa skrývalo čosi viac. S týmto žil muž roky bez toho, aby o tom vedel

Za náhlymi záchvatmi sa skrývalo čosi viac. S týmto žil muž roky bez toho, aby o tom vedel

DNES - 20:06Zdravie

Muž prežil desiatky rokov bez toho, aby poznal svoju pravú diagnózu. Tá sa preukázala až prostredníctvom náhlych záchvatov.

Všimli ste si toto na svojom rukopise? Pozor, môže ísť o príznak poškodenia pečene!

Všimli ste si toto na svojom rukopise? Pozor, môže ísť o príznak poškodenia pečene!

VČERA - 19:36Zdravie

Niekedy je ťažké postrehnúť ochorenie pečene. Pri diagnostike však podľa najnovších informácií môže pomôcť aj vzhľad rukopisu.

6 populárnych mýtov o prechladnutí: Týkajú sa cesnaku aj bylinných liečiv

6 populárnych mýtov o prechladnutí: Týkajú sa cesnaku aj bylinných liečiv

VČERA - 15:33Zdravie

Naozaj dokáže domáci vývar zahnať prechladnutie? A aká je pravda o triku s cesnakom, ktorý v uplynulých mesiacoch ovládol sociálne siete?

Muž vymočil veľký kryštál. Toto môže postihnúť až 10% ľudí

Muž vymočil veľký kryštál. Toto môže postihnúť až 10% ľudí

8:52 26.11.2021Zdravie

Lekár varuje pred zdravotnou komplikáciou, ktorú môže zažiť značná časť populácie.

Ženy, na túto chybu si v zime dajte pozor. Inak riskujete zdravie intímnych partií!

Ženy, na túto chybu si v zime dajte pozor. Inak riskujete zdravie intímnych partií!

20:07 21.11.2021Zdravie

Počas zimných mesiacov sa všetci babušíme do teplého oblečenia. Kto by však čakal, že zima dokáže preniknúť aj do tých najintímnejších častí tela? Dokáže sa tu dokonca postarať o poriadny rozruch.