• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 4.3.2024Meniny má Kazimír
17°Bratislava

Najčastejšie ranné zvyky. Týmto si škodíte

  • 20:00 13.08.2014
  • BRATISLAVA
Najčastejšie ranné zvyky. Týmto si škodíte

Ráno sa väčšine z nás nechce ani rozmýšľať. Vstaneme a všetko robíme akosi automaticky. Je čas na zmenu! Niektorými zvykmi si škodíme viac, ako pomáhame.

Nepijete vodu 

Predstavte si, že ste v noci spali sedem - osem hodín. Vydržali by ste počas dňa tak dlho neprijímať tekutiny? Hneď ako sa zobudíte, doplňte ich! Naštartuje celý metabolizmus a lepšie bude fungovať aj váš mozog. 

Čítajte: Chcete krásne telo? Vyhnite sa najčastejším chybám!

Ranná káva v pyžame

Po prebudení energia v našom tele začína narastať. Je dokázané, že ak vypijete kávu ešte so "zalepenými" očami, môže to spôsobiť rapídny príval energie a vy budete počas dňa nervóznejší. Doprajte si šálku kávy až hodinu po prebudení, a tak z nej načerpáte najviac kofeínových výhod. Energia vám vydrží celé dopoludnie.

Cigaretka

Najhorší zvyk a najväčšia chyba, ktorej sa dopúšťa stále množstvo ľudí - ráno začať deň s kávou a cigaretkou na balkóne. Naozaj sa skúste zamyslieť, aký šok tým spôsobujete svojmu organizmu ihneď po prebudení. Po noci, kedy sa vaše telo regeneruje. Ráno potrebuje váš organizmus niečo, čím sa naštartuje. Najlepším ranným zvykom je začať deň šálkou kvalitného zeleného čaju, prípadne s citrónovou vodou a cvičením, ktoré vás naladí. Skúste napríklad jógu! 

Čítajte: Raňajšia očista tela citrónovou vodou

Malé, rýchle raňajky

Raňajky nám majú zaistiť pocit sýtosti a zaručiť, aby sme sa mohli plne sústredili na povinnosti v práci či v škole. Hrianka s maslom či čistý jogurt vám k tomu nepomôžu. Mali by byť dostatočne výživné. Ideálne raňajky by mali pozostávať z 15 g bielkovín, 2,5 g vlákniny, komplexných sacharidov a zdravých tukov, ktoré obsahuje napríklad avokádo. 

Čítajte: Pevné svaly a energia: Vysokoproteínové raňajky

Kontrola e-mailov

Ledva ste sa dostali z postele a už zapínate internet na mobile, kontrolujete e-mailovú schránku a novinky na sociálnych sieťach? Chyba! Tohto nepríjemného zvyku sa zbavte hneď od zajtra! Môžete si totiž privodiť stres na celý deň. Namiesto toho by sme ráno mali začať s činnosťou, ktorá upokojuje a nabíja energiou. 

Cvičenie, šálka čaju a príjemný rozhovor. To je to, čo vám spraví úsmevný deň a pomôže k vyššej produktivite. Stresu vás aj tak dostatočne čaká pri šéfovi.  

Hluk a nervozita

To je tá najhoršia kombinácia, s akou môžete začať svoj deň. Ak vstanete so zlou náladou, podľa vedcov trvá len dvadsať minút, kým odznie zo zlého sna. Ráno potrebujete pokoj, úsmevy, príjemnú hudbu. V opačnom prípade si blokujete príval pozitívnej energie.

Predpríprava

Rannému stresu sa vyhnete, ak si večer pred spaním rozmyslíte čo si oblečiete do práce a tiež čo si dáte na raňajky. Pripravte si oblečenie na sedačku, raňajky do chladničky, ráno už len vyberiete a navlečiete. More ušetreného času a skvelý deň sa môže začať!

Zdroj: Info.sk, BD, womenshealthmag.com, weather.com, zahr. Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Sklerózou multiplex trpia častejšie ženy

Sklerózou multiplex trpia častejšie ženy

VČERA - 21:16Zdravie

Skleróza multiplex častejšie postihuje ženy ako mužov. Predpokladá sa, že by za to mohli zodpovedať pohlavné hormóny.

Cestoviny nie sú nezdravé, takejto príprave sa však vyhnite

Cestoviny nie sú nezdravé, takejto príprave sa však vyhnite

VČERA - 18:08Zdravie

Cestoviny ako také netreba zatracovať. Ak sa však chcete vyhnúť negatívnym zdravotným následkom ich konzumácie, jedzte ich podľa odporúčaní odborníkov.

Neurológ: Nikdy nepite kávu s mliekom! Takéto to má následky na črevá a mozog

Neurológ: Nikdy nepite kávu s mliekom! Takéto to má následky na črevá a mozog

VČERA - 6:31Zdravie

Káva sa obvykle považuje za celkom zdravý nápoj. Zvrat nastáva, ak ju pijete spolu s ochucovadlom.

Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

9:14 26.02.2024Zdravie

Účinnosť a bezpečnosť lieku môžu ovplyvniť aj interakcie s potravinami.

Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

18:41 24.02.2024Zdravie

Častá konzumácia tohto typu jedál zvyšuje riziko zubných kazov, upozorňuje dentálna hygienička.