V Košiciach bude čítať aj škótsky majster hororu Graham Mast

Štvrtý ročník Mesiaca autorského čítania začína druhú polovicu v Kulturparku. Mesiac autorského čítania prináša to najlepšie zo slovenskej, českej a tentoraz škótskej literatúry. V druhej tretine mesiaca sa košickému publiku predstavia autori Ivan Štrpka, Michal Hvorecký, Silvester Lavrík, Viki Shock a Jiří Hásek Krchovský.
Stretnutia s čítajúcimi autormi sú každý deň od 18:00 do 20:00. O 18:00 začína čítať domáci autor, t.j. autor z Česka alebo Slovenska a o 19:00 pokračuje autor z hosťujúcej krajiny – tentoraz zo Škótska. Počas ich vystúpení sa v pozadí premieta preklad čítaného textu do češtiny alebo slovenčiny.
Vo štvrtky 17. a 24. júla budú začiatky čítania posunuté na 17:00. Číta sa v areáli Kasární/Kulturpark na Kukučínovej ulici v Košiciach vonku pri pavilóne Papa, pri nepriaznivom počasí program presunú do vnútra tohto pavilónu.

Richard Müller získal za album Duety dvojnásobnú platinovú platňu
Legenda slovenskej a českej hudobnej scény Richard Müller má na konte ďalší úspech.

Víťazom piesňovej súťaže Eurovízia sa stal rakúsky spevák JJ
Víťazom 69. ročníka finále piesňovej súťaže Eurovízia za rok 2025 sa stal rakúsky spevák JJ s popovo opernou skladbou „Wasted Love“.

Populárny herec a držiteľ štyroch Českých levov Oldřich Kaiser má 70 rokov
Ťažký týždeň referenta Kubrta, skúška z dejepisu a z priebehu Nežnej revolúcie, poučovanie pubertálneho chlapca – to sú scénky, ktoré vďaka dvojici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus doslova zľudoveli.

Saudek: Mám veľmi rád Slovensko, Slovenky sú najkrásnejšie na svete
Milovníci fotografií Jana Saudka zaplnili v utorok podvečer Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, kde slávnostne otvorili výstavu Jan Saudek 90, prezentujúcej výber toho najlepšieho z celoživotnej tvorby umelca.

Začína sa piesňová súťaž Eurovízia, favoritom je Švédsko
Vo švajčiarskom Bazileji sa v utorok začne piesňová súťaž Eurovízia.