• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 13.12.2019Meniny má Lucia
Bratislava

Sneh opäť komplikuje dopravu, cez Donovaly kamióny neprejdú

  • 13:16 22.03.2013
  • BRATISLAVA/PREŠOV
Sneh opäť komplikuje dopravu, cez Donovaly kamióny neprejdú

Doprava na niektorých miestach východného Slovenska sa opäť v dôsledku počasia komplikuje. Vozidlá nad 10 metrov neprejdú cez horský priechod Donovaly. Od07:25 je zatvorený.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok výstrahu I. stupňa pred tvorbou snehových jazykov a silným vetrom.

Prešovský kraj

Polícia upozorňuje, že cesta z Krajnej Poľany v smere na hraničný prechod Vyšný Komárnik je ťažko prejazdná pre kamiónovú dopravu. Na vozovke je kašovitá vrstva snehu, ktorá ma miestami až sedem centimetrov.

Snehové jazyky sa vytvárajú na ceste medzi obcami Zborov a Smilno v okrese Bardejov, cesta je ťažko prejazdná.

V obci Jánovce v Popradskom okrese je uzavretá cesta v oboch smeroch, pretože sa tam stala dopravná nehoda, pri ktorej sa prevrátila na bok dodávka s prívesom. Na mieste od 9:15 zasahuje päť popradských hasičov. "Dopravná nehoda si nevyžiadala žiadne zranenia," uviedla hovorkyňa prezídia HaZZ Zuzana Farkasová.

Od 8:20 je z dôvodu nepriaznivého počasia uzavretá cesta 1/77 medzi obcou Zborov v okrese Bardejov a mestom Svidník pre nákladnú dopravu do odvolania. Dôvodom je množstvo snehu a silný vietor. Informoval o tom dispečer z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Rovnaká situácia je na úseku diaľnice Nemešany - Tunel Branisko - Fričovce. Prejazdná je aj cesta Poprad - Sp. Štvrtok – Levoča.
Dopravná situácia na cestách:

* Cesta I/59 horský priechod Donovaly je od 07:25 opäť zatvorená pre vozidlá nad 10 m dĺžky pre silný nárazový vietor a snehové záveje, informuje Slovenská správa ciest.

*Na cestách I/72 HP Čertovica, I/66 HP Besník, I/67 Spišská Belá - Šarpanec, I/67 Bušovce -Toporčík, I/68 Pusté Pole, I/18 Levoča - Jánovce, III/67028 Lendak - Slovenská Ves, III/1818163 Hradisko - Vlkovce, III/53304 Krásna Lúka - Bajerovce , III/53305 Šarišské Dravce - Poloma, III/18179 Brutovce - Olšavica, III/18181 Paršivá III/54305 a III/54304 Závadka a Hradisko sa pre silný vietor tvoria snehové jazyky a záveje.

* Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, suché až mokrá, okrem úseku vo D1 Matejovce - Jánovce, Branisko - Široké, Svinia - Prešov - Budimír, R3 na Orave a R4 pri Košiciach, ktoré sú pokryté vrstvou kašovitého snehu do 2 až 3 cm

* Všetky cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na západnom a juhu stredného Slovenska je suchý, na ostatnom území prevažne mokrý alebo pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do 4 cm, v okrese Trstená na cestách III. triedy až do 10 cm.

* Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého alebo utlačeného snehu do 4 cm, okrem horských priechodov Biela Hora, Pezinská Baba, Havran, Homôlka, Javorník, Šútovce, Skýcov, Vyšehrad, Kremnické Bane, Latky-Prašivá, Zbojská, Chorepa, Soroška a Branisko, ktoré sú prevažne mokré. Na horskom priechode Hriňová je povrch vozovky pokrytý miestami vrstvou zľadovateného snehu do 2 cm.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Opitý vodič nabúral v do policajného auta a snažil sa ujsť

Opitý vodič nabúral v do policajného auta a snažil sa ujsť

VČERA - 17:50Domáce

Za volant si zrejme dlhšie nesadne 36-ročný Banskobystričan, ktorý v utorok (10. 12.) na Hornej ulici v Banskej Bystrici nabúral do policajného auta. Bol navyše opitý a z miesta nehody ušiel.

Po D1 do Prešova sa bude v piatok presúvať demolačný stroj

Po D1 do Prešova sa bude v piatok presúvať demolačný stroj

VČERA - 17:36Domáce

V piatok (13. 12.) ráno prekročí hranice Slovenska demolačný stroj, za pomoci ktorého sa budú realizovať búracie práce na bytovom dome v Prešove. Policajti informujú o trase, po ktorej sa bude nadrozmerný náklad presúvať.

Fico podal sťažnosť voči obvineniu za extrémizmus, konanie prokurátora ho uráža

Fico podal sťažnosť voči obvineniu za extrémizmus, konanie prokurátora ho uráža

VČERA - 15:19Domáce

Fico o prokurátorovi Honzovi povedal, že súhlasí s informáciami Ľuboša Blahu, že tento človek je "blízko kaviarne, Sorosovovi a Open Society Fund."

Saková ocenila hasičov zasahujúcich po výbuchu plynu

Saková ocenila hasičov zasahujúcich po výbuchu plynu

VČERA - 15:03Domáce

Troch hasičov, ktorí zasahovali po výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, vo štvrtok ocenila ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Poďakovala sa tiež všetkým zasahujúcim.

Trenčan jazdil pod vplyvom alkoholu, prišiel o auto

Trenčan jazdil pod vplyvom alkoholu, prišiel o auto

VČERA - 14:50Domáce

Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky obvinili trenčianski policajti 56-ročného vodiča z Trenčína. Prekročil povolenú rýchlosť a v dychu mal alkohol.