• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 25.3.2023Meniny má Marián
13°Bratislava

Detoxikácia organizmu. Kedy nepomáha?

  • 19:00 17.06.2014
  • BRATISLAVA
Detoxikácia organizmu. Kedy nepomáha?

Rozhodli ste sa vyskúšať jeden z návodov na očistu tela? Pozor na to, aby vaše odhodlanie a celá snaha nevyšla nazmar! Je možné, že to mnohí z vás robia viac-menej zbytočne.

Citrón je výborným pomocníkom pri detoxikácii, no ani ten vám nemusí pomôcť. Ilustračné foto: SXC

Články o detoxikácii, očiste, diétach, biopotravinách a zdravom stravovaní na nás striehnu na internete i z obálok časopisov. Tiež patríte medzi tých, ktorí skúsili už naozaj všetko a stále neviete kde je chyba? Pátrajte hlbšie! 

Väčšina konvenčných liečebných postupov lekárov a odporúčaní nestačí. Česť výnimkám, no málo z nich pátra po skutočnej príčine zdravotného stavu. Stanovia diagnózu, naordinujú vám lieky, „vycálujete“ peniaze v lekárni a postupne sa dostavia nežiaduce účinky. Poznáte knihu „Nežiaduci účinok, smrť!“ ? Tak viete o čom hovoríme. Chémia možno rýchlo zaberie, no je zdrojom oveľa väčších porúch organizmu a možno udrú na úplne iné orgány, aké boli pôvodne liečené. 

Múdra čínska alternatíva vs. nedbalí lekári

Čínska medicína nenahrádza konvenčnú liečbu. Ich metódy a výsledky by sa mali pre dobro pacienta dopĺňať a ich odborníci spolupracovať. Postupy čínskej alternatívy neignorujú výsledky lekárskych klasikov, no kedy konečne lekári pošlú pacienta do diagnostického centra bez toho, aby jeho pracovníkov s dlhoročnými skúsenosťami označili za šarlatánov? Samozrejme, čísla farmaceutického priemyslu nepustia a tie by utrpeli značnú ujmu, keby ľudia zistili, že sa môžu liečiť za "smietku" toho, koľko utrácajú v lekárňach, z ktorých vám jeden liek môže spôsobiť desiatky ďalších problémov a chorôb. Samozrejme, aj medzi nimi sa nájdu kšeftári, ktorí hľadia viac na zisk ako skutočnú zdravotnú pomoc a za vstupnú prehliadku si rovno vypýtajú 100 eur – choré! 

Čítajte: Oil pulling. Elixír života existuje!

Prečo je detoxikácia potrebná? 

Mnohí si povedia, jedli to aj naši dedkovia a babičky, dali si nezdravé mastné jedlá, masť, oškvarky, klobásu, pálenku a bolo. Avšak: Súčasný životný štýl, znečistené ovzdušie a voda zaťažujú náš organizmus v oveľa väčšej miere, ako tomu bolo ešte za čias našich prastarých mám. Pečeň ako hlavný detoxikačný orgán už nestačí čistiť naše telo a preto jej musíme pomôcť. 

Kedy detox nepomáha? 

Detoxikáciou pomocou stravy sa zbavujete len neživých záťaží. Ak vás ale trápia zdravotné ťažkosti, ako napríklad zlé trávenie, bolesti hlavy či kožné problémy a iné, váš organizmus bude zrejme zaťažený parazitmi a tie potrebujte odstrániť ako prvé. V opačnom prípade vaša snaha a zdravá strava končí v ich ústach a živiny sa vôbec nedostanú k bunkám vášho tela.  

Aby ste si vyčistili pečeň, musíte ju najskôr zbaviť všetkých parazitov. Najpresnejšie sa to dozviete v diagnostických centrách u certifikovaných odborníkov. Testy si môžete dať urobiť aj u svojho lekára, ktorý vaše vzorky zo stolice, prípadne i krvi na vyžiadanie pošle na rozbor do laboratória. 

Čítajte: Únava a tráviace problémy? Na príčine môže byť lamblia!

Ak nemáte možnosť liečiť sa prostredníctvom v zahraničí uznávaného zapperu, na každý parazit existujú ďalšie alternatívne cesty, ktorými ho vyhubíte. Stačí trochu "pogoogliť". Liečbu môžete podporiť i homeopatikami.

Ďalším zádrheľom prečo možno vaše telo nefunguje ako by malo a nevyplavuje nežiaduce látky z tela, môže byť narušená činnosť močového mechúra a obličiek.

Pokazený chrup? Zbytočná detoxikácia!

Ako dlho ste neboli u zubára? Objednajte sa! Aj váš pokazený chrup, hoci vás zatiaľ nič nebolí, môže produkovať toxíny. Tie výrazne zaťažujú pečeň. Rýchlo by ste preto mali odstrániť z úst všetky baktérie, nehovoriac o kovoch a amalgánových plombách. Bezpodmienečne vymeniť!  

Čítajte: Detoxikujte telo tými správnymi potravinami

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: BD, Info.sk, Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V USA sa šíri nebezpečná huba. Spôsobuje vážne infekcie až smrť, objavila sa aj v Európe

V USA sa šíri nebezpečná huba. Spôsobuje vážne infekcie až smrť, objavila sa aj v Európe

19:34 23.03.2023Zdravie

V amerických nemocniciach sa šíri potenciálne smrteľná huba. Spôsobuje vážne infekcie až smrť.

Bojíte sa únavy po zmene času? Toto musíte spraviť ešte tento týždeň

Bojíte sa únavy po zmene času? Toto musíte spraviť ešte tento týždeň

7:44 23.03.2023Zdravie

​Túto nedeľu (26. marca) dôjde k zmene zimného času na letný, čo mnohým pripraví nepríjemné chvíľky.

Ako vplýva jablčný ocot na psoriázu. Skutočne ju dokáže liečiť?

Ako vplýva jablčný ocot na psoriázu. Skutočne ju dokáže liečiť?

7:24 22.03.2023Zdravie

Jablčný ocot si mnohí ľudia trpiaci psoriázou nanášajú na telo a pokožku hlavy.

Prejedanie počas tehotenstva ovplyvňuje mozog dieťaťa. Následky sú na celý život

Prejedanie počas tehotenstva ovplyvňuje mozog dieťaťa. Následky sú na celý život

21:45 21.03.2023Zdravie

Nadbytok kalórií počas vývoja môže zmeniť mozog dieťaťa a podnietiť prejedanie v dospelosti.

Táto riasa dokáže zmierniť bolesti brucha a nadúvanie

Táto riasa dokáže zmierniť bolesti brucha a nadúvanie

9:05 19.03.2023Zdravie

Riasa pomáha aj ľuďom so syndrómom dráždivého čreva.