• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.8.2022Meniny má Leonard
21°Bratislava

Detoxikácia organizmu. Kedy nepomáha?

  • 19:00 17.06.2014
  • BRATISLAVA
Detoxikácia organizmu. Kedy nepomáha?

Rozhodli ste sa vyskúšať jeden z návodov na očistu tela? Pozor na to, aby vaše odhodlanie a celá snaha nevyšla nazmar! Je možné, že to mnohí z vás robia viac-menej zbytočne.

Citrón je výborným pomocníkom pri detoxikácii, no ani ten vám nemusí pomôcť. Ilustračné foto: SXC

Články o detoxikácii, očiste, diétach, biopotravinách a zdravom stravovaní na nás striehnu na internete i z obálok časopisov. Tiež patríte medzi tých, ktorí skúsili už naozaj všetko a stále neviete kde je chyba? Pátrajte hlbšie! 

Väčšina konvenčných liečebných postupov lekárov a odporúčaní nestačí. Česť výnimkám, no málo z nich pátra po skutočnej príčine zdravotného stavu. Stanovia diagnózu, naordinujú vám lieky, „vycálujete“ peniaze v lekárni a postupne sa dostavia nežiaduce účinky. Poznáte knihu „Nežiaduci účinok, smrť!“ ? Tak viete o čom hovoríme. Chémia možno rýchlo zaberie, no je zdrojom oveľa väčších porúch organizmu a možno udrú na úplne iné orgány, aké boli pôvodne liečené. 

Múdra čínska alternatíva vs. nedbalí lekári

Čínska medicína nenahrádza konvenčnú liečbu. Ich metódy a výsledky by sa mali pre dobro pacienta dopĺňať a ich odborníci spolupracovať. Postupy čínskej alternatívy neignorujú výsledky lekárskych klasikov, no kedy konečne lekári pošlú pacienta do diagnostického centra bez toho, aby jeho pracovníkov s dlhoročnými skúsenosťami označili za šarlatánov? Samozrejme, čísla farmaceutického priemyslu nepustia a tie by utrpeli značnú ujmu, keby ľudia zistili, že sa môžu liečiť za "smietku" toho, koľko utrácajú v lekárňach, z ktorých vám jeden liek môže spôsobiť desiatky ďalších problémov a chorôb. Samozrejme, aj medzi nimi sa nájdu kšeftári, ktorí hľadia viac na zisk ako skutočnú zdravotnú pomoc a za vstupnú prehliadku si rovno vypýtajú 100 eur – choré! 

Čítajte: Oil pulling. Elixír života existuje!

Prečo je detoxikácia potrebná? 

Mnohí si povedia, jedli to aj naši dedkovia a babičky, dali si nezdravé mastné jedlá, masť, oškvarky, klobásu, pálenku a bolo. Avšak: Súčasný životný štýl, znečistené ovzdušie a voda zaťažujú náš organizmus v oveľa väčšej miere, ako tomu bolo ešte za čias našich prastarých mám. Pečeň ako hlavný detoxikačný orgán už nestačí čistiť naše telo a preto jej musíme pomôcť. 

Kedy detox nepomáha? 

Detoxikáciou pomocou stravy sa zbavujete len neživých záťaží. Ak vás ale trápia zdravotné ťažkosti, ako napríklad zlé trávenie, bolesti hlavy či kožné problémy a iné, váš organizmus bude zrejme zaťažený parazitmi a tie potrebujte odstrániť ako prvé. V opačnom prípade vaša snaha a zdravá strava končí v ich ústach a živiny sa vôbec nedostanú k bunkám vášho tela.  

Aby ste si vyčistili pečeň, musíte ju najskôr zbaviť všetkých parazitov. Najpresnejšie sa to dozviete v diagnostických centrách u certifikovaných odborníkov. Testy si môžete dať urobiť aj u svojho lekára, ktorý vaše vzorky zo stolice, prípadne i krvi na vyžiadanie pošle na rozbor do laboratória. 

Čítajte: Únava a tráviace problémy? Na príčine môže byť lamblia!

Ak nemáte možnosť liečiť sa prostredníctvom v zahraničí uznávaného zapperu, na každý parazit existujú ďalšie alternatívne cesty, ktorými ho vyhubíte. Stačí trochu "pogoogliť". Liečbu môžete podporiť i homeopatikami.

Ďalším zádrheľom prečo možno vaše telo nefunguje ako by malo a nevyplavuje nežiaduce látky z tela, môže byť narušená činnosť močového mechúra a obličiek.

Pokazený chrup? Zbytočná detoxikácia!

Ako dlho ste neboli u zubára? Objednajte sa! Aj váš pokazený chrup, hoci vás zatiaľ nič nebolí, môže produkovať toxíny. Tie výrazne zaťažujú pečeň. Rýchlo by ste preto mali odstrániť z úst všetky baktérie, nehovoriac o kovoch a amalgánových plombách. Bezpodmienečne vymeniť!  

Čítajte: Detoxikujte telo tými správnymi potravinami

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: BD, Info.sk, Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

VČERA - 14:28Zdravie

Opaľovacie krémy s chemickými filtrami nie sú vhodné pre deti do troch rokov. Upozorňuje na to dermatovenerologička z Národného onkologického ústavu Zuzana Zelenayová.

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

7:02 14.08.2022Zdravie

Na vyrovnanú hladinu cukru v krvi si musia dávať pozor nielen diabetici. Tieto chyby pri raňajkách ju dokážu vykoľajiť.

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

20:05 13.08.2022Zdravie

Kuchári a kuchárky, ale aj konzumenti, ktorí často prichádzajú do kontaktu s niektorými druhmi kuchynského riadu, u seba výrazne zvyšujú riziko vzniku rakoviny.

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

7:03 13.08.2022Zdravie

O negatívach spojených s konzumáciou alkoholu počul už každý. Prečo si teda stále klameme? Týchto 9 lží sa stále nevytratilo z povedomia verejnosti.

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

7:31 09.08.2022Zdravie

Denné opakovanie jednoduchej aktivity účinne redukuje riziko ochorení mozgu a spomaľuje jeho starnutie. Podľa mnohých vás dokonca ochráni pred demenciou.