Pre hospodársku krízu si na život siahlo cez desaťtisíc ľudí

Hospodárska kríza v Európe a Severnej Amerike viedla v uplynulých rokoch k výraznému nárastu samovrážd. Podľa vo štvrtok zverejnených údajov britskej štúdie dosiahol počet samovrážd priamo spojených s dôsledkami ekonomického úpadku viac ako desaťtisíc.
Celkovo to znamenalo takmer osemtisíc samovrážd nad bežný rámec. V USA to bolo za rovnaké obdobie takmer päťtisíc samovrážd. Za najrizikovejšie faktory označila štúdia stratu zamestnania, zhabanie majetku či zadĺženie sa.
Britskí výskumníci zároveň poukázali na paradoxný jav vo Švédsku, Fínsku a Rakúsku, kde miera samovrážd v čase všeobecnej recesie zostala nezmenená. Podľa autorov štúdie je to dôsledok politiky týchto krajín v oblasti trhu práce a sociálnych podporných programov, uvádza portál britskej vysielacej stanice BBC.

SHMÚ varuje pred vetrom a mrazom
Na väčšine územia SR treba počítať s prízemným mrazom.

Drucker: Predprimárne vzdelávanie je najlepšia pomoc štátu deťom a rodinám
Predprimárne vzdelávanie je najlepšia podpora, akú štát môže mladým rodinám s deťmi dať. Je to najúčinnejšia investícia do vzdelania, akú môže vláda urobiť.

Nitriansky samosprávny kraj chce zameniť pozemky na školách za súkromný penzión, SaS to kritizuje
Kšeftovaním s penziónmi a pozemkami nazvala opozičná SaS zámer Nitrianskeho samosprávneho kraja zameniť pozemky v areáloch stredných škôl v Nových Zámkoch a v Šuranoch za penzión v obci Radava.