Fico má podľa Greenpeace riešiť závislosť od Ruska

Organizácia Greenpeace Slovensko vyzýva v otvorenom liste predsedu vlády Roberta Fica, aby riešil energetickú závislosť SR od Ruska. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa organizácie Lucia Szabová. Podľa organizácie je najlepším riešením zvyšovať energetickú efektivitu a podiel domácich obnoviteľných zdrojov.
Podľa Greenpeace by obnoviteľné zdroje energie mohli pokryť takmer polovicu dopytu po energii v Európe do roku 2030. Preto žiadajú premiéra, aby na nadchádzajúcom júnovom summite EÚ, na ktorom sa bude rozoberať energeticko-klimatický balíček cieľov na rok 2030, presadzoval prijatie záväzných ambicióznych cieľov nielen pre zníženie emisií, ale aj v oblasti energetickej efektívnosti a obnoviteľných zdrojov. "Prijatie cieľov do roku 2030 v oblasti znižovania emisií spoločne s cieľmi v oblasti obnoviteľných zdrojov a energetickej efektívnosti, zníži spotrebu ruského plynu takmer o 30 percent," píše sa v liste.
Cieľom Európskej komisie je do roku 2030 znížiť emisie skleníkových plynov o 40 percent oproti roku 1990. Greenpeace podporuje ich zníženie najmenej o 55 percent a tiež zvýšenie podielu obnoviteľných zdrojov na 45 percent a úspory energie na úrovni 40 percent oproti spotrebe v roku 2005.

SHMÚ vydal varovanie pre celé územie Slovenska
Pre celé územie Slovenska platí výstraha, dotkne sa počasia v sobotu.

Aké bude počasie cez víkend? Pripraviť sa treba aj na búrky
Meteorológovia očakávajú na Slovensku prvý letný deň, objaviť sa však môžu aj búrky.

Pozor, hrozí supersonický tresk! Ministerstvo obrany vydalo varovanie
Pre časť Slovenska vydali varovanie.

Požiar vozidla v garáži: Majiteľa prevážali do nemocnice
V garáži došlo k požiaru vozidla, majiteľa previezli do nemocnice.

Muž pri konflikte strčil do dôchodcu, ten v nemocnici zomrel
Polícia pátra po neznámom útočníkovi.