Europoslanca za Jobbik obviňujú zo špionáže pre Rusko

Maďarská prokuratúra požiadala Európsky parlament o zbavenie imunity poslanca za krajne pravicové hnutie Jobbik Bélu Kovácsa. Dôvodom sú podozrenia, že pracuje ako ruský špión.
"Nikdy som nebol členom maďarskej ani žiadnej inej zahraničnej tajnej služby. Nikdy som pre nich nepracoval a nikdy ma ani nekontaktovali," povedal Kovács na tlačovej konferencii v Budapešti. Podľa Magyar Nemzet si politika začali maďarské spravodajské služby všímať po tom, ako absolvoval viacero schôdzok "konšpiračného charakteru" s ruskými diplomatmi.
Kovács bol nedávno členom delegácie europoslancov, ktorá dohliadala na priebeh referenda na Kryme o vyhlásení nezávislosti od Ukrajiny. Člen Jobbiku pritom sporné všeľudové hlasovanie v rozpore s väčšinovým názorom Západu označil za legitímne.

Vo štvrtok večer sa vo viacerých mestách konajú opozičné zhromaždenia
Opozícia pripomína, že 8. máj je dňom víťazstva nad fašizmom a oslavou mieru, ktorý priniesla spolupráca európskych krajín.

Šimkovičová: Odkaz výročia je najmä v súčasnosti mimoriadne silný
Ministerka kultúry upozornila na dôležitosť uchovávania historickej pamäte.

Veterán Vladimír Strmeň skonštatoval, že vojna je najväčšie zlo
Vojna je to najväčšie zlo v dejinách ľudstva, skonštatoval vojnový veterán Vladimír Strmeň.

Robert Fico odletel vládnym špeciálom do Moskvy
Informáciu potvrdilo ministerstvo vnútra.

Polícia varuje pred podvodníkmi: Nevpúšťajte ich dnu!
Polícia informovala o podvodníkoch aj starostov viacerých obcí.