• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 12.11.2025Meniny má Svätopluk
Bratislava

Prezident Gašparovič nechal oceniť vilu na Slavíne

  • 10:34 04.04.2014
  • BRATISLAVA
Prezident Gašparovič nechal oceniť vilu na Slavíne

Prezident Ivan Gašparovič, ktorý vo funkcii končí 15. júna, chcel peniaze z predaja vily využiť na rekonštrukciu kaštieľa v Rusovciach.

Prezident Ivan Gašparovič nechal oceniť neobývanú vilu na Slavíne, žiadne ďalšie kroky vedúce k jej predaju však zatiaľ neurobil. "Rezidenciu na Slavíne sme dali oceniť audítorovi, cenu nezverejníme, pretože podľa nej by sme vychádzali pri prípadnom predaji rezidencie," povedal agentúre SITA hovorca hlavy štátu Marek Trubač.

Či dosluhujúci prezident stihne vilu predať, je otázne. Gašparovič, ktorý vo funkcii prezidenta končí 15. júna, chcel peniaze z predaja využiť na rekonštrukciu kaštieľa v Rusovciach. Predaj štátneho majetku je podľa Trubača proces zdĺhavý a musí rešpektovať zákon a dodržať lehoty.

Rezidenciu na Slavíne kúpila kancelária prezidenta počas úradovania Rudolfa Schustera v roku 2000 od VSŽ Košice za 36,23 milióna korún (približne 1,2 mil. eur). Vila sa nachádza na pozemku, ktorý má 4300 štvorcových metrov. Rezidencia je dlhodobo nevyužívaná, prezident Gašparovič totiž býva v Limbachu pri Bratislave.

Podľa neho vila od začiatku nespĺňala kritériá na bezpečnosť a pohodlie pre ubytovanie hlavy štátu. Už dávnejšie preto navrhoval objekt predať a získané peniaze využiť na obnovu kaštieľa v Rusovciach, kde by okrem priestorov na štátne reprezentačné účely mohol byť služobný byt prezidenta. Kaštieľ má slúžiť ako reprezentačný priestor už počas európskeho predsedníctva Slovenska v roku 2016. Na jeho kompletnú rekonštrukciu je potrebných približne 40 miliónov eur.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Relácia Reportéri dostala stopku. Riaditeľka STVR vysvetlila dôvody

Relácia Reportéri dostala stopku. Riaditeľka STVR vysvetlila dôvody

DNES - 20:23Domáce

STVR do konca roka pozastavuje vysielanie relácie Reportéri.

Smer-SD ponúkol Šutajovi Eštokovi právnu pomoc v súvislosti s rozsudkom

Smer-SD ponúkol Šutajovi Eštokovi právnu pomoc v súvislosti s rozsudkom

DNES - 18:50Domáce

Okolnosti rozsudku označil za absurdné. Premiér o tom informoval na sociálnej sieti.

Akcia Jablko: Polícia zadržala viacero osôb

Akcia Jablko: Polícia zadržala viacero osôb

DNES - 15:23Domáce

Polícia zadržala na západe viacero osôb podozrivých z korupcie.

Vodič neprežil čelnú zrážku s kamiónom, z jeho auta zostal len vrak

Vodič neprežil čelnú zrážku s kamiónom, z jeho auta zostal len vrak

DNES - 15:18Domáce

Zrážku s kamiónom neprežil vodič osobného auta.

Opozícia viní vládu, že urobila zo Slovenska raj pre daňových podvodníkov

Opozícia viní vládu, že urobila zo Slovenska raj pre daňových podvodníkov

DNES - 14:48Domáce

Súčasná vláda urobila zo Slovenska raj pre daňových podvodníkov a centrum podvodov na clách a dani z pridanej hodnoty v rámci Európskej únie.