• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 28.2.2024Meniny má Zlatica
12°Bratislava

Prvé stopy po stratenom Boeingu, našli ich 500 km mimo kurzu

  • 15:24 11.03.2014
  • Kuala Lumpur
Prvé stopy po stratenom Boeingu, našli ich 500 km mimo kurzu

Stratené lietadlo s 239 pasažiermi zrejme letelo ešte asi päťsto kilometrov po tom, čo stratilo akýkoľvek kontakt s letovými dispečermi.

Napriek predchádzajúcim správam sa údajne nepodarilo nájsť žiadne stopy po havárii lietadla ani 239 ľuďoch, ktorí boli na palube.

Malajzijské vojenské letectvo pomocou radaru objavilo v Melackom prielive prvé stopy po lietadle, ktoré zmizlo ešte v sobotu počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Boeing 777 s 239 osobami na palube sa po poslednom kontakte s letovou kontrolou v meste Kota Bharu odklonil niekoľko sto kilometrov smerom na západ.

Súvisiace:

Záhada zmiznutého lietadla: Na falošný pas cestoval Iránec

Zmiznuté lietadlo je záhadou, intenzívne pátranie pokračuje

Stratené lietadlo v Ázii: Tímy zrejme našli okno z Boeingu

Stratilo sa lietadlo s viac než dvesto ľuďmi na palube

"Po Kota Bharu zmenil kurz a klesol na nižšiu výšku. Doletel do Melackého prielivu," povedal nemenovaný vojenský dôstojník blízky vyšetrovaniu. Melacký prieliv leží v Juhočínskom mori medzi Malajzijským polostrovom a ostrovom Sumatra. Znamenalo by to, že lietadlo letelo ešte asi 500 kilometrov po tom, čo stratilo akýkoľvek kontakt s dispečermi. Táto správa zatiaľ nie je potvrdená a vyšetrovatelia zmiznutia stroja spoločnosti Malaysia Airlines ju ešte overujú.

Pátranie po lietadle pokračuje v utorok už štvrtým dňom, napriek vysokému nasadeniu sa však stále nepodarilo nájsť žiadne konkrétne stopy po havárii. Stroj letiaci z Kuala Lumpuru do Pekingu zmizol z obrazoviek v sobotu nadránom malajzijského času, keď sa mal nachádzať nad Thajským zálivom.

Po troskách pátrajú desiatky lietadiel a lodí zo siedmich krajín, zatiaľ čo sa v médiách objavujú rôzne špekulácie vrátane možnosti teroristického útoku. Interpol totiž v nedeľu potvrdil, že dvaja cestujúci použili ukradnuté pasy. Malajzijská polícia už zistila, že jeden z nich patril 19-ročnému Iráncovi, ktorý chcel v Nemecku požiadať o azyl. Nepredpokladá, že by mal väzby na teroristov.

Viac sa o záhade zmiznutého lietadla dočítate ----> TU

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Podnestersko požiadalo Rusko o

Podnestersko požiadalo Rusko o "ochranu"

DNES - 14:49Zahraničné

Moldavský separatistický región Podnestersko požiadal v stredu Rusko o "ochranu".

Pápeža Františka po generálnej audiencii vyšetrili v nemocnici

Pápeža Františka po generálnej audiencii vyšetrili v nemocnici

DNES - 14:22Zahraničné

Pápeža Františka previezli v stredu po pravidelnej generálnej audiencii vo Vatikáne na lekárske vyšetrenie do Gemelliho nemocnice v Ríme.

Navaľná v pléne EP: Putin musí zaplatiť za to, čo urobil Rusku

Navaľná v pléne EP: Putin musí zaplatiť za to, čo urobil Rusku

DNES - 12:58Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin musí zaplatiť za to, čo urobil Rusku a susednej Ukrajine a aj za "vraždu" opozičného politika Alexeja Navaľného.

Von der Leyenová navrhuje využiť zmrazené ruské zisky pre ukrajinskú armádu

Von der Leyenová navrhuje využiť zmrazené ruské zisky pre ukrajinskú armádu

DNES - 12:29Zahraničné

Predsedníčka Európskej komisie uviedla, že Európska únia by mala zvážiť možnosť využiť zisky zo zmrazených ruských aktív na nákup vojenských zásob pre Ukrajinu.

Navaľného pohreb bude v piatok v moskovskom chráme

Navaľného pohreb bude v piatok v moskovskom chráme

DNES - 11:30Zahraničné

Pohreb ruského opozičného politika Alexeja Navaľného sa uskutoční v piatok popoludní v bohorodičnom Chráme ikony Utíš môj smútok v moskovskom rajóne Maryno.