Steven Spielberg chce produkovať film z prostredia Kašmíru

Oscarový režisér Steven Spielberg chce produkovať film, ktorý sa bude sčasti odohrávať v regióne Kašmír na indicko-pakistanskej hranici.
Snímku by mali produkovať jeho DreamWorks Studios s indickým partnerom, spoločnosťou Reliance Entertainment, na čele ktorej je miliardár Anil Ambani.
"Práve dokončujeme scenár. Stále však nemáme jasno v obsadení, miestach nakrúcania a v tom, kto bude film režírovať," povedal 66-ročný Spielberg. Režisér sa počas návštevy Indie v pondelok stretol s bollywoodskou hviezdou Amitabhom Bachchanom a ďalšími filmármi. O jeho pobyt v krajine sa stará spomenutý Anil Ambani.
Obrazom: Režisér a producent Steven Spielberg
Steven Spielberg patrí medzi najlepšie zarábajúcich režisérov v dejinách. Pod jeho taktovkou vznikli snímky ako E.T. - Mimozemšťan (1982), filmová séria o Indianovi Jonesovi - Dobyvatelia stratenej archy (1981), Indiana Jones a Chrám skazy (1984), Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989) a Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky (2008) či Jurský park (1993) a Stratený svet: Jurský park (1997).
Dosiaľ získal tri Oscary - dva v roku 1994 ako režisér a producent Schindlerovho zoznamu (1993) a v roku 1999 za réžiu vojnovej drámy Zachráňte vojaka Ryana (1998). K jeho ďalším snímkam patria napríklad Čeľuste (1975), Blízke stretnutie tretieho druhu (1977), Purpurová farba (1985), Ríša slnka (1987), Amistad (1997), Chyť ma, ak to dokážeš (2002), Mníchov (2005), Vojna svetov (2005) alebo Tintinove dobrodružstvá (2011).
Spielbergova historická dráma Lincoln (2012) tento rok získala 12 oscarových nominácií, pričom dve z nich premenila na sošky - pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe (Daniel Day-Lewis) a za najlepšiu výpravu. Režisér bude predsedom poroty na 66. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Cannes. Spolu s ďalšími osobnosťami rozhodne o držiteľovi prestížnej Zlatej palmy a ďalších cien. Festival, ktorý otvorí adaptácia románu Veľký Gatsby (1925) Francisa Scotta Fitzgeralda v réžii Baza Luhrmanna, sa bude konať od 15. do 26. mája. Informácie pochádzajú z agentúry AFP a archívu agentúry SITA.

Na Bratislavskom hrade otvorili výstavu legendárnych talianskych skútrov
Pochádzajú zo zbierky Marca Fumagalliho, ktorý sa tiež zúčastnil na vernisáži spolu s kurátorom Rinom Drogom.

Adonxs predstavuje pieseň, s ktorou bude reprezentovať Česko na Eurovízii
Videoklip je metaforou ľudského zlyhania, citového zranenia a boja s vlastnou nedokonalosťou.

Zita Furková, divadelná, televízna a filmová herečka, oslavuje 85. narodeniny
Patrí k výrazným charakterovým herečkám rozsiahleho komediálneho žánru, ktorý sa prirodzene prelína aj do tragickej polohy.

Brit Awards: Charli XCX si odniesla päť hudobných ocenení vrátane albumu roka
Britská speváčka a skladateľka Charli XCX dominovala na slávnostnom odovzdávaní hudobných cien Brit Awards v londýnskej O2 Arene, pričom si celkovo odniesla päť prestížnych ocenení.

Vo veku 39 rokov zomrela herečka Michelle Trachtenbergová
Herečka bola známa z kultových seriálov Buffy, premožiteľka upírov a Gossip Girl.