• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
Bratislava

Moody's zhoršila rating Orangeu, môže za to vojna na trhu

  • 18:32 15.01.2014
  • MADRID
Moody's zhoršila rating Orangeu, môže za to vojna na trhu

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service v utorok znížila dlhodobý rating nadradených nezabezpečených záväzkov a emisný rating spoločnosti Orange zo stupňa A3 na stupeň Baa1.

Agentúra zároveň potvrdila krátkodobý rating spoločnosti Orange na stupni Prime-2. Agentúra pridelila týmto hodnoteniam stabilný výhľad.

Pod zníženie ratingu sa podpísali najmä riziká, ktorým spoločnosť Orange čelí na francúzskom trhu. Spoločnosť podľa agentúry Moody's nepriaznivo ovplyvňujú podnikateľské a finančné riziká spojené s pretrvávajúcou cenovou vojnou na francúzskom mobilnom trhu.

Ako uviedol vrchný analytik Moody's Carlos Winzer, agentúra tiež očakáva slabé finančné výsledky spoločnosti pre uplynulý aj tento rok. "Vedenie zaviedlo niekoľko opatrení, vrátane zvýšenej redukcie nákladov, predaj nestrategických aktív a efektívnu marketingovú stratégiu, aby zastavila zmenšovanie trhového podielu," skonštatoval Winzer. Ako však dodal, napriek tomu agentúra očakáva pokles tržieb v tomto roku, čo sa negatívne odrazí na cash flow spoločnosti. Takýto vývoj podľa Moody's nezodpovedá úrovni doterajšieho ratingu.

Orange je kľúčová značka skupiny France Telecom. Tá je na Slovensku prostredníctvom Atlas Services Belgicko majiteľom 100 percent akcií spoločnosti Orange Slovensko.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

VČERA - 20:37Ekonomické

Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

VČERA - 11:28Ekonomické

Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

18:07 08.05.2025Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

12:53 08.05.2025Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.