Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce

Predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce. TASR o tom informovalo mediálne oddelenie PS.
„Hodnoty mieru, dialógu a spolupráce sa dnes vo svete stávajú ešte dôležitejšími než obvykle. Verím, že pápež Lev XIV. zavíta aj na Slovensko a tieto hodnoty budú v našej spoločnosti a politickej reprezentácii pozitívne rezonovať,“ skonštatoval Šimečka.
Amerického kardinála Roberta Prevosta zvolilo vo štvrtok konkláve za 267. pápeža katolíckej cirkvi v poradí. Zvolený pápež prijal meno Lev XIV.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť
Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny
Slovenský premiér Robert Fico vo štvrtok večer pristál na letisku v Moskve, kde sa zúčastní na oslavách 80. výročia konca druhej svetovej vojny.

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František
Predseda opozičnej strany KDH Milan Majerský má radosť zo zvolenia nástupcu Svätého Petra a verí, že nový pápež Lev XIV. bude rovnako odvážny ako jeho predchodca.

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!
Inšpekcia odporúča vyhnúť sa nákupu zájazdov na podozrivej webovej stránke.