Zomrel známy český herec Jiří Bartoška

Bartoška bojoval s vážnym ochorením.
Vo veku 78 rokov zomrel český herec a prezident filmového festivalu v Karlových Varoch Jiří Bartoška. Pre český portál novinky.cz to uviedla hovorkyňa festivalu Uljana Donátová. Podľa stanice CNN Prima News herec v posledných rokoch bojoval s rakovinou.
„Potvrdzujem skon pána Jiřího Bartošku,“ uviedla Donátová.
Bartoška absolvoval štúdium na brnenskej Janáčkovej akadémii múzických umení, spolu s ním okolo roku 1972 študovali herectvo aj Jana Švandová, Bolek Polívka či Eliška Balzerová.
Po štúdiu hral v Divadle na provázku v Brne, neskôr pôsobil v Činohernom štúdiu v Ústí nad Labem a v Mestských divadlách pražských, píšu Novinky. Venoval sa aj práci pre karlovarský festival, ktorému zasvätil 26 rokov svojej kariéry.
Bartoška tiež často daboval cestopisné a dokumentárne filmy.
Jiří Bartoška na festivale v Karlových Varoch
Značnú časť života strávil aj prácou pre karlovarský filmový festival, na ktorého čele bol 26 rokov. Za túto dobu sa mu podarilo festival vrátiť medzi celosvetovú elitu. Spolu s Evou Zaoralovou získal v roku 2017 Českého leva za mimoriadny prínos pre českú kinematografiu.
Herca preslávili viaceré rôzne role a medzi tie najznámejšie patria stvárnenia postáv v seriáloch Cirkus Humberto či Sanitka a filmoch Všichni moji blízcí, Je třeba zabít Sekala, Anděl páně alebo Teorie tygra.

Robert Fico odletel vládnym špeciálom do Moskvy
Informáciu potvrdilo ministerstvo vnútra.

Polícia varuje pred podvodníkmi: Nevpúšťajte ich dnu!
Polícia informovala o podvodníkoch aj starostov viacerých obcí.

SNS: Urobme všetko, aby sa zabránilo vytvoreniu železnej opony
Práve v tieto dni je potrebné oveľa viac pripomenúť hrôzy 2. svetovej vojny a urobiť všetko pre to, aby nenastal ďalší globálny konflikt. Vo vyhlásení k 80. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny to uviedla SNS.

Na Slovensko sa vráti mráz, SHMÚ vydal výstrahu
Na väčšine územia hrozí mrazivé počasie. Na toto sa treba pripraviť.