• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
10°Bratislava

Matka s dcérou podľahli zraneniam po útoku autom v Mníchove

  • 19:54 15.02.2025
  • Mníchov
Matka s dcérou podľahli zraneniam po útoku autom v Mníchove

Tridsaťsedemročná žena a jej dvojročná dcéra podľahli zraneniam, ktoré utrpeli vo štvrtok v nemeckom Mníchove po náraze auta do davu ľudí. V sobotu o tom informovala bavorská polícia, píše TASR podľa správy agentúry DPA.

Podľa najnovších údajov polície si útok vyžiadal najmenej dve obete a 37 ranených. V sobotu prišiel na miesto tragédie nemecký kancelár Olaf Scholz, položil tam ružu a zároveň vyhlásil, že žiada pre útočníka čo najprísnejší trest. „Takéto veci by sa nemali stávať,“ povedal Scholz. „Každý, kto niečo také urobí, musí očakávať najprísnejšie tresty,“ zdôraznil kancelár.

Scholz zároveň poďakoval záchranárom a pracovníkom pohotovostných služieb. „Teraz musíme všetci držať spolu a zabezpečiť, aby aj naša krajina držala spolu,“ prízvukoval kancelár. Na sociálnej sieti X tiež vyjadril smútok a úprimnú sústrasť rodinám obetí.

K incidentu došlo vo štvrtok o približne 10.30 h SEČ neďaleko hlavnej železničnej stanice. Do davu účastníkov demonštrácie, ktorú zvolal odborový zväz Verdi, zozadu vrazilo vozidlo značky Mini Cooper. Na mieste zasahovali sanitky aj vrtuľníky.

Podozrivý z útoku je 24-ročný občan Afganistanu, ktorého nemecké médiá identifikovali ako Farhada N. Pri výsluchu sa priznal, že úmyselne zrýchlil a vrazil do davu v blízkosti mníchovského námestia Stiglmaierplatz, uviedla mníchovská prokuratúra. Nemecká polícia sa domnieva, že útočník mohol mať islamistický motív, píše AFP. Podozrivý policajtom po incidente povedal „Alláh akbar“ (Boh je veľký) a začal sa modliť, uviedla v piatok prokurátorka Gabriele Tilmannová.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Macron v prvom telefonáte s novým pápežom hovoril o mieri vo svete

Macron v prvom telefonáte s novým pápežom hovoril o mieri vo svete

DNES - 21:55Zahraničné

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok absolvoval svoj prvý telefonát s novým pápežom Levom XIV., pričom hovorili najmä o úsilí o dosiahnutie mieru všade na svete.

Zelenskyj: Ak sa v Istanbule dohodne prímerie, stretnutie s Putinom nebude treba

Zelenskyj: Ak sa v Istanbule dohodne prímerie, stretnutie s Putinom nebude treba

DNES - 19:28Zahraničné

Priame rokovania Ukrajiny a Ruska v tureckom Istanbule sa začnú v noci alebo až v piatok, oznámil vo štvrtok popoludní v Ankare ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Trump: Kým sa nestretnem s Putinom, nič sa v otázke mieru na Ukrajine nezmení

Trump: Kým sa nestretnem s Putinom, nič sa v otázke mieru na Ukrajine nezmení

DNES - 18:28Zahraničné

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že neočakáva pokrok v otázke mierového riešenia konfliktu na Ukrajine, kým sa osobne nestretne so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom.

Eurokomisia obvinila TikTok z porušovania pravidiel v oblasti reklamy

Eurokomisia obvinila TikTok z porušovania pravidiel v oblasti reklamy

DNES - 13:06Zahraničné

Európska komisia vo štvrtok obvinila platformu TikTok z porušovania právnych predpisov Európskej únie.

Zelenskyj: Ruská delegácia v Istanbule je „atrapa“ s nejasným mandátom

Zelenskyj: Ruská delegácia v Istanbule je „atrapa“ s nejasným mandátom

DNES - 13:02Zahraničné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po príchode do Ankary označil ruskú delegáciu v Istanbule, ktorá má rokovať s delegáciou Ukrajiny, ako „atrapu“ s nejasným mandátom.