Kaliňák: Niektoré veci sa dynamicky menia, môže dôjsť v rámci vlády k zmenám

Podľa Roberta Kaliňáka sa situácia vo vláde a v koalícii vyrieši v najbližších týždňoch.
Ak majú byť naplnené záväzky a výzvy, môže dôjsť v situácii, keď sa niektoré veci dynamicky menia k zmenám. K akým konkrétne, však v súčasnosti nikto nemôže povedať. V reakcii na otázky, týkajúce sa možnej rekonštrukcie vlády, to po stredajšom rokovaní uviedol podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).
Zopakoval, že prvoradý je v súčasnosti program Národnej rady SR a diskusia o stavebnej a zdravotníckej legislatíve, následne sa budú riešiť záležitosti nastavenia vo vláde a koalícii. „V čase, keď sú viaceré strany ochotné diskutovať o novom vedení parlamentu, to všetko prináša zmeny do fungovania vlády a koalície,“ povedal Kaliňák, ktorý vyhlásil, že „všetci majú chuť to vyriešiť“. Predpokladá teda, že sa tak udeje v najbližších týždňoch.
Zdôraznil, že Smer-SD má stabilnú a pevnú poslaneckú základňu. „Diskusie, ktoré prebiehajú v rámci strán Hlas-SD a SNS v zásade pozorujeme a predpokladám, že sa pretavia k nejakému spoločnému stretnutiu s nejakým výsledkom,“ uviedol. Zopakoval zároveň, že úlohou koaličných partnerov je garantovať svoje počty v koalícii.

Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce
Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť
Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny
Slovenský premiér Robert Fico vo štvrtok večer pristál na letisku v Moskve, kde sa zúčastní na oslavách 80. výročia konca druhej svetovej vojny.

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František
Predseda opozičnej strany KDH Milan Majerský má radosť zo zvolenia nástupcu Svätého Petra a verí, že nový pápež Lev XIV. bude rovnako odvážny ako jeho predchodca.

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!
Inšpekcia odporúča vyhnúť sa nákupu zájazdov na podozrivej webovej stránke.