Danko: Spory v koaličných stranách môže vyriešiť dialóg, ak nie je zlý úmysel

Vyriešenie sporov v koaličných stranách Hlas-SD a SNS je otázkou dialógu.
To platí, ak príčinou sporov nie je napríklad zámer rozbiť vládu. V pondelok to v Moskve povedal podpredseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko v reakcii na nedeľné vyhlásenie premiéra Roberta Fica (Smer-SD), že ak si Hlas-SD a SNS nevyriešia svoje vnútorné spory, budú musieť prísť na rad predčasné voľby alebo zmeny v koaličnej zmluve. Informuje o tom osobitný spravodajca TASR.
„Ja si myslím, že aj v Hlase, aj v SNS tieto problémy budeme riešiť a že ich dokážeme riešiť, ak niekto nemá zlý úmysel, povedzme, cieľ rozbiť vládu,“ povedal Danko.
Poukázal na to, že napríklad nemá problém s tým, že zmiešaná delegácia poslancov Hlasu a opozičného Progresívneho Slovenska sa chystá na Ukrajinu a delegácia poslancov SNS a strany Smer-SD je zas v Moskve. Podľa Danka je potrebný dialóg ako v zahraničí, tak aj vnútri strán.

KDH víta, že na čele Nemecka bude konzervatívny politik
Opozičné KDH víta, že na čele demokratickej veľmoci, akou Nemecko je, bude konzervatívny politik.

KDH vyzýva premiéra na prehodnotenie plánovanej cesty do Moskvy
Opozičné KDH vyzýva predsedu vlády SR Roberta Fica, aby prehodnotil svoju plánovanú cestu do Moskvy na oslavy konca druhej svetovej vojny.

Polícia pátra po nezvestnej Dominike. Nevideli ste ju?
Dievčina je už niekoľko dní nezvestná.

Polícia pátra po nezvestnom Sebastiánovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.