• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
Bratislava

Nadácia Milana Šimečku odmieta podozrenia Šimkovičovej o čerpaní dotácií

  • 10:53 16.08.2024
  • Bratislava
Nadácia Milana Šimečku odmieta podozrenia Šimkovičovej o čerpaní dotácií

Nadácia Milana Šimečku odmieta podozrenia o ovplyvňovaní procesu čerpania dotácií z Fondu na podporu umenia (FPU).

Za nepravdivé považuje tiež tvrdenia, že rodina Šimečkovcov finančne profituje z aktivít nadácie. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) a generálny tajomník služobného úradu rezortu Lukáš Machala podľa nej na štvrtkovej (15. 8.) tlačovej konferencii opätovne zavádzali. Informovala o tom vo svojom vyhlásení.

Udeľovanie dotácií na trojročné obdobie nie je nič neštandardné, ba priam naopak. Dáva príležitosť ustáleným veľkým festivalom, prehliadkam a súťažiam plánovať víziu a ciele aktivít na viac ako rok, čím zabezpečuje ich väčšiu kvalitu a rozvoj,“ uviedla riaditeľka Nadácie Milana Šimečku Veronika Fishbone-Vlčková. Podobné zmluvy má podľa nej uzatvorených aj ďalších desať organizácií, ktoré dostali podporu tento rok.

Vysvetlila, že podporu získali na festival [fjúžn]. Projekt podľa riaditeľky získal podporu 22. decembra 2023 rozhodnutím riaditeľa FPÚ, pred novelou zákona o FPÚ. Preto podľa nej nie je možné tvrdiť, že je rozhodnutie účelové.

Ako poznamenala, z aktivít nadácie profitujú umelci, ľudia s cudzineckým pozadím a široká verejnosť, nie rodina Šimečkovcov. „Neexistuje žiadny, predstaviteľmi ministerstva vykonštruovaný, konflikt záujmov,“ doplnila Fishbone-Vlčková. Priblížila, že Nadácia Milana Šimečku získala z FPU od roku 2020 do tohto roku 254.300 eur, ďalších 164.700 eur z ministerstva školstva, spravodlivosti a kultúry.

Šimkovičová a Machala poukázali na to, že Nadácia Milana Šimečku si nechala schváliť dotácie pred začatím účinnosti novely zákona o FPU. Kritizovali tiež, že nadácia si nechala schváliť dotácie aj na rok 2025 a 2026.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Osobu zadržanú po lúpežnom prepadnutí sudkyne prepustili na slobodu

Osobu zadržanú po lúpežnom prepadnutí sudkyne prepustili na slobodu

VČERA - 20:44Domáce

Nejednalo sa o občana cudzej štátnej príslušnosti.

SHMÚ vydal výstrahu: Toto zasiahne celé Slovensko

SHMÚ vydal výstrahu: Toto zasiahne celé Slovensko

VČERA - 18:59Domáce

Meteorológovia vydali výstrahu pre celé územie SR.

Fico Kallasovej: Nemáš absolútne žiadnu právomoc kritizovať suverénneho premiéra suverénnej krajiny

Fico Kallasovej: Nemáš absolútne žiadnu právomoc kritizovať suverénneho premiéra suverénnej krajiny

VČERA - 18:54Domáce

Kallasová podľa Fica ako úradníčka EK nemá právo kritizovať premiéra suverénneho štátu.

Pátranie po nezvestnom Jánovi bolo neúspešné

Pátranie po nezvestnom Jánovi bolo neúspešné

VČERA - 18:33Domáce

Polícia žiada občanov o pomoc a spoluprácu.

Muž vyhodil do kontajnera šperkovnicu so šperkami, prípad rieši polícia

Muž vyhodil do kontajnera šperkovnicu so šperkami, prípad rieši polícia

VČERA - 16:19Domáce

V šperkovnici boli zlaté retiazky, náušnice, prstene i prívesky.