Rusko v 1. polroku zvýšilo daňové príjmy o 31 % na 26,9 bilióna RUB
- 14:18 06.08.2024
- Moskva

Daňové príjmy do ruského štátneho rozpočtu za šesť mesiacov do konca júna 2024 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástli o 31 % na 26,9 bilióna rubľov (315,78 miliardy USD, 287,96 miliardy eur).
Informuje agentúra TASS, ktorá sa v utorok odvolala na riaditeľa ruskej Federálnej daňovej služby Daniila Jegorova.
V absolútnom vyjadrení daňové príjmy vzrástli o 6,4 bilióna RUB, povedal Jegorov na stretnutí s ruským premiérom Michailom Mišustinom. Objem rozpočtových príjmov z ropy a plynu sa v prvom polroku zvýšil o 43,4 %, dodal Jegorov.
„Príjmy z ropy a plynu vyzerajú veľmi dobre, čo, samozrejme, ovplyvňuje príjmy federálneho rozpočtu,“ pokračoval šéf ruskej daňovej správy. Štátny rozpočet by mal podľa neho získať všetky príjmy naplánované na rok 2024. „Predpokladáme, že do konca roka bude rozpočet naplnený. Nevidíme tu žiadne významné problémy,“ uzavrel Jegorov.
(1 EUR = 1,0966 USD)

Bessent: USA a Čína budú mať vzájomne výhodné obchodné vzťahy
Americký minister financií Scott Bessent obhajoval postoj svojej vlády v colnom spore medzi USA a Čínou.

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba
Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa
O téme transakčnej dane by sa mali koaliční lídri rozprávať na koaličnej rade, ktorú plánuje premiér Robert Fico zvolať koncom nasledujúceho týždňa.

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne
Obchodný spor amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou spôsobil zmätky vo firmách v USA, ktoré sa spoliehajú na čínsku výrobu.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov
Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.