• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
11°Bratislava

Akcie bánk na Wall Street výrazne klesajú

  • 18:10 05.08.2024
  • New York
Akcie bánk na Wall Street výrazne klesajú

Akcie amerických bánk zaznamenali v pondelok výrazný pokles, keď obavy z možnej recesie americkej ekonomiky viedli k presunu investorov z bankového sektora k bezpečnejším aktívam.

Z veľkých bánk najprudšie klesli akcie banky Citigroup, kde strata predstavovala zhruba 6 %. Akcie Wells Fargo, Bank of America a Goldman Sachs zaznamenali pokles približne o 4 % a akcie JPMorgan Chase a Morgan Stanley klesli o 2,5 %, respektíve o 3,5 %. Ešte horšie sa vyvíjali akcie regionálnych bánk, kde sa pokles pohyboval od 3,5 % do 7 %.

Banky sú citlivé na negatívny vývoj ekonomiky, keďže recesia znižuje zamestnanosť, čo zasa zvyšuje riziko úverových strát. Súbežne s tým klesá dopyt po nových úveroch.

Prudký pokles na burze v New Yorku sa začal v piatok (2. 8.) po správe o vývoji na americkom trhu práce za mesiac júl. Tá poukázala na nečakane prudké spomalenie tvorby pracovných miest a rast miery nezamestnanosti.

V USA vzniklo v júli mimo poľnohospodárstva iba 114.000 nových pracovných miest, zatiaľ čo v júni to bolo 179.000. Navyše, miera nezamestnanosti vzrástla zo 4,1 % na 4,3 %, pričom analytici očakávali udržanie nezamestnanosti na júnovej úrovni.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

VČERA - 14:31Ekonomické

Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

VČERA - 13:26Ekonomické

O téme transakčnej dane by sa mali koaliční lídri rozprávať na koaličnej rade, ktorú plánuje premiér Robert Fico zvolať koncom nasledujúceho týždňa.

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne

VČERA - 8:19Ekonomické

Obchodný spor amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou spôsobil zmätky vo firmách v USA, ktoré sa spoliehajú na čínsku výrobu.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

10:43 17.05.2025Ekonomické

Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

17:58 16.05.2025Ekonomické

Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.