• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 8.5.2025Meniny má Ingrida
10°Bratislava

Raiffeisen Bank International dostala v Rakúsku pokutu 2 milióny eur

  • 18:03 28.06.2024
  • Viedeň
Raiffeisen Bank International dostala v Rakúsku pokutu 2 milióny eur

Rakúsky úrad pre dohľad nad finančnými trhmi (FMA) uložil bankovej skupine Raiffeisen Bank International (RBI) pokutu vo výške 2,07 milióna eur pre pochybenia v boji proti praniu špinavých peňazí. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA, ktorá sa odvolala na vyhlásenie úradu.

Úrad v piatok oznámil, že na strane RBI zistil pochybenia pri kontrolách v oblasti prevencie prania špinavých peňazí a financovania terorizmu v dvoch korešpondenčných bankách. Podľa nepotvrdenej správy agentúry Reuters sa obvinenia týkajú korešpondenčných bánk na Kube a v Bahrajne.

RBI označila obvinenie za neopodstatnené a oznámila, že má v úmysle napadnúť administratívne rozhodnutie, ktoré nie je právne záväzné. Skupina ďalej uviedla, že FMA ju už v januári 2023 informoval o začatí správneho konania z dôvodu možného nedodržania určitých povinností pri preverovaní osobných a obchodných údajov svojich klientov.

Konanie bolo podľa RBI výsledkom preskúmania na mieste, ktoré FMA vykonal v prvom štvrťroku 2019. Úrad nezistil že by došlo k praniu špinavých peňazí alebo inému trestnému činu, ani že by existovalo podozrenie z trestnej činnosti, zdôraznila banka.

RBI sa podľa úradu v dostatočnej miere neubezpečila o tom, že dve korešpondenčné banky majú zavedené primerané kontrolné opatrenia vo vzťahu k svojim klientom. Skupina si teda podľa názoru úradu nesplnila svoje povinnosti v plnom rozsahu.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

VČERA - 21:28Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska

VČERA - 21:18Ekonomické

Snahy premiéra Roberta Fica o návrat k energetickej závislosti Slovenska od Ruskej federácie opozičná SaS dôrazne odmieta.

Cena zlata klesla, nadol ju tlačia očakávania rokovaní medzi Čínou a USA

Cena zlata klesla, nadol ju tlačia očakávania rokovaní medzi Čínou a USA

VČERA - 21:13Ekonomické

Cena zlata klesla v stredu o viac než 1 % po informáciách o príprave rokovaní vysokopostavených predstaviteľov Číny a Spojených štátov o obchode.

Z trhu sťahujú mrazené kuracie mäso

Z trhu sťahujú mrazené kuracie mäso

VČERA - 21:06Ekonomické

Zákazníci by toto mäso nemali konzumovať.

Hargaš: Minister pôdohospodárstva sa vyhovára a haciendy z eurofondov nerieši

Hargaš: Minister pôdohospodárstva sa vyhovára a haciendy z eurofondov nerieši

VČERA - 20:37Ekonomické

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč sa vyhovára a neodpovedá na otázky v súvislosti s miliónovými dotáciami na stavbu súkromných haciend pre ľudí blízkych vláde Roberta Fica.