Prívalový dážď spôsobil v Nitre pohromu, zaplavil aj časť kúpaliska

Prívalový dážď, ktorý v noci zo soboty na nedeľu zasiahol Nitru, spôsobil po nedávnych záplavách ďalšie problémy.
Pocítili ich najmä obyvatelia mestskej časti Kynek, ale aj návštevníci mestského kúpaliska, na ktorom sa počas tohto víkendu začala letná sezóna.
Voda v noci zaplavila časť technického zariadenia na kúpalisku. „Zasiahnuté bazény budú dočasne zatvorené. Na odstránení poruchy aktívne pracujeme,“ informovalo kúpalisko. Jeho pracovníci v priebehu dňa odčerpávali vodu zo strojovne, výšku škôd zatiaľ nevyčíslili.
Prívalový dážď opäť zaplavil aj mestskú časť Kynek, najmä ulicu Nad Hrabinou. Práve tam ešte nestihli obyvatelia odstrániť škody, ktoré spôsobil silný dážď v pondelok 10. júna. Vtedy vyhlásilo mesto mimoriadnu situáciu, na mieste zasahovali nielen hasiči, ale aj pohotovostná vojenská jednotka. Voda s blatom zatopila domy a pivnice, dostala sa aj do áut.
Necelý týždeň po prvých záplavách sa situácia zopakovala. Na mieste opäť zasahujú hasiči a dobrovoľníci, ktorí pomáhajú miestnym obyvateľom. Primátor Marek Hattas zvolal na pondelok (17. 6.) krízový štáb, ktorý bude hľadať riešenie, aby sa situácia v lokalite neopakovala.
Foto: facebook.com/dhzvelkezaluzie

Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce
Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť
Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny
Slovenský premiér Robert Fico vo štvrtok večer pristál na letisku v Moskve, kde sa zúčastní na oslavách 80. výročia konca druhej svetovej vojny.

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František
Predseda opozičnej strany KDH Milan Majerský má radosť zo zvolenia nástupcu Svätého Petra a verí, že nový pápež Lev XIV. bude rovnako odvážny ako jeho predchodca.

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!
Inšpekcia odporúča vyhnúť sa nákupu zájazdov na podozrivej webovej stránke.