Polícia upozorňuje na falošný profil, spôsobil už niekoľkotisícovú škodu

Falošný profil na sociálnej sieti ponúkal fiktívne služby, prípadom sa zaoberá polícia.
Bratislavská krajská polícia vyšetruje podvod, pri ktorom okradli poškodenú ženu o tisíce eur.
Ako informuje polícia na Facebooku, žena naletela falošnému profilu na sociálnej sieti, ktorý sa vydával za maklérsku spoločnosť. Údajní pracovníci ženu vyše mesiaca klamali a ponúkali jej fiktívne služby v oblasti investovania.
„Služby poškodená využívala, pričom komunikácia medzi nimi prebiehala výlučne cez mobilné aplikácie a mailom,“ informuje polícia s tým, že žena na umelo vytvorený investorský účet postupne vložila 18.560 eur.
Polícia na záver varuje:
„Ak vás kontaktuje spoločnosť, ktorú nepoznáte a nikdy ste u nej neinvestovali s tým, že vám chce vyplatiť výnosy, ide o PODVOD. Raďte sa, pýtajte sa, či už známych alebo na iných úradoch a miestach, ak si nie ste istí! Neinvestujte bezhlavo s prísľubom vysokého a rýchleho zisku. Nikto vám nedá peniaze za nič.“
FALOŠNÝ PROFIL MAKLÉRSKEJ SPOLOČNOSTI SPÔSOBIL NIEKOĽKO TISÍCOVÚ ŠKODU Podvodom, ktorého legende o maklérskej...
Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj Utorok 7. mája 2024

Pod Tatrami prerušili vlakovú dopravu
Na železničnej trati v úseku Poprad-Tatry - Vydrník prerušili dopravu.

Ján Budaj verí, že sa trestné konanie ukáže ako nedôvodné
Exminister životného prostredia Ján Budaj, ktorý čelí obvineniu pre pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, deklaruje, že čestne hájil verejný záujem.

Z trhu sťahujú cestoviny
ŠVPS SR upozorňuje na nevyhovujúce cestoviny na slovenskom trhu.

SHMÚ vydal výstrahy, platia pre celú krajinu
Meteorológovia varujú pred nepriaznivým počasím.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.