• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 17.6.2024Meniny má Adolf
15°Bratislava

Šéf TikToku plánuje na súde bojovať proti zákazu platformy v USA

  • 22:12 24.04.2024
  • San Francisco
Šéf TikToku plánuje na súde bojovať proti zákazu platformy v USA

Generálny riaditeľ sociálnej platformy TikTok Šou C' Čche v stredu prisľúbil podniknutie právnych krokov na zvrátenie zákona prijatého v Spojených štátoch, na základe ktorého bude možné túto populárnu aplikáciu v USA zakázať pre podozrenia, že ju kontroluje čínska vláda. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Americký prezident Joe Biden v stredu podpísal zákon, ktorý čínskej materskej spoločnosti ByteDance dáva približne 270 dní na to, aby odpredala TikTok v USA alebo čelila vylúčeniu z amerického trhu.

Nenechajte sa pomýliť, ide o zákaz. Zákaz TikToku a zákaz vás a vášho hlasu,“ vyhlásil Šou vo videu zverejnenom na platforme po krátko tom, ako Biden podpísal zákon.

Predstavitelia Spojených štátov a iných západných krajín tvrdia, že sociálna platforma umožňuje Pekingu zbierať údaje a špehovať jej užívateľov. TikTok len v USA používa približne 170 miliónov osôb vrátane množstva mladých ľudí.

Kritici zároveň upozorňujú, že aplikácia slúži aj na šírenie propagandy. Čína a spoločnosť ByteDance tieto tvrdenia dôrazne odmietajú.

Uisťujeme vás, že sa nikam nechystáme. Budeme naďalej bojovať za vaše práva na súdoch. Fakty a ústava sú na našej strane,“ uviedol šéf TikToku.

Proti zákazu TikToku sa minulý týždeň postavil aj miliardár Elon Musk, ktorý vlastní sociálnu sieti X (predtým Twitter). Povedal, že v takom prípade by išlo o protiklad slobody slova a prejavu.

Zákon schválený Senátom Kongresu USA dáva prezidentovi právomoc na to, aby aj ostatné aplikácie označil za hrozbu pre národnú bezpečnosť, ak sú kontrolované krajinou, ktorú USA považujú za nepriateľskú.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V Kyjeve sa konal prvý pochod Pride od začiatku invázie

V Kyjeve sa konal prvý pochod Pride od začiatku invázie

VČERA - 19:05Zahraničné

Približne 500 ľudí sa zúčastnilo v nedeľu za prísnych bezpečnostných opatrení pochodu za práva homosexuálnych, bisexuálnych a transrodových ľudí v Kyjeve.

Zelenskyj: Rusko nie je pripravené diskutovať o spravodlivom mieri

Zelenskyj: Rusko nie je pripravené diskutovať o spravodlivom mieri

VČERA - 17:35Zahraničné

Rusko nie je pripravené diskutovať o spravodlivom a trvalom mieri, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu na tlačovej konferencii vo Švajčiarsku, kde sa konal dvojdňový mierový summit o Ukrajine.

Hamšík na Majstrovstvách Európy pripúšťa senzáciu v podaní Slovenska

Hamšík na Majstrovstvách Európy pripúšťa senzáciu v podaní Slovenska

VČERA - 16:42Zahraničné

Nadšenie a odhodlanie slovenského tímu pred úvodným zápasom na ME v Nemecku dávajú zabudnúť na jeho postaveniu na turnaji aj v skupine.

Na Islande havaroval autobus s českými turistami

Na Islande havaroval autobus s českými turistami

VČERA - 16:38Zahraničné

Na severe Islandu havaroval v piatok autobus s českými turistami.