• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 18.5.2025Meniny má Viola
Bratislava

Blanár rokoval v Bruseli s Cameronom o washingtonskom samite NATO

  • 6:11 04.04.2024
  • Brusel
Blanár rokoval v Bruseli s Cameronom o washingtonskom samite NATO

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár rokoval v stredu v rámci prvého dňa zasadnutia šéfov diplomacií členských štátov Severoatlantickej aliancie (NATO) v Bruseli s britským kolegom Davidom Cameronom.

Partneri hovorili o prípravách na washingtonský samit NATO v kontexte prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine a zároveň otvorili tému posilnenia vzájomnej spolupráce v ekonomickej oblasti. TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva.

Slovenská republika a Spojené kráľovstvo sa zhodujú v záujme podporiť Ukrajinu, ale minister Blanár opätovne britskému ministrovi zdôraznil, že slovenská vláda nebude poskytovať svojmu východnému susedovi vojenskú pomoc zo zásob Ozbrojených síl SR. Humanitárna podpora bude však naďalej pokračovať. „Ministra Davida Camerona som informoval aj o budúcotýždňovom spoločnom zasadnutí slovenskej a ukrajinskej vlády, ktoré sa uskutoční v Michalovciach. Diskutovali sme tiež o perspektívach a možnostiach ukončenia vojny na Ukrajine a dopadoch týchto scenárov na bezpečnosť Európy. Apeloval som na hľadanie mierových riešení,“ priblížil rozhovor ministrov Blanár.

Šéfovia slovenskej a britskej diplomacie vyzdvihli vzájomnú ekonomickú spoluprácu a diskutovali o príležitostiach pre jej ďalší rozvoj. Spojené kráľovstvo je pre slovenské zahraničné investície treťou najvýznamnejšou destináciou, a to predovšetkým v sektore nehnuteľností, energetiky i obchodu. Na území Veľkej Británie a Severného Írska žije približne 160.000 Slovákov, ktorých skúsenosti a kontakty môžu napomôcť v zintenzívnení aktivít slovenskej ekonomickej diplomacie. Minister Blanár ocenil taktiež plán rozšírenia investície britskej automobilky Jaguar Land Rover v Nitre s cieľom priniesť do regiónu nové pracovné miesta.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hliadka zachránila zraneného holuba, nachádzal sa na školskom dvore

Hliadka zachránila zraneného holuba, nachádzal sa na školskom dvore

VČERA - 18:45Domáce

Policajti kontaktovali pracovníka Štátnej ochrany prírody.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch klesne teplota na mínus dva stupne

SHMÚ varuje: V týchto okresoch klesne teplota na mínus dva stupne

VČERA - 18:04Domáce

Prízemný mráz môže byť najmä na severe a strede Slovenska.

SaS navrhuje, aby mohli volebnú kampaň viesť aj tzv. tretie osoby

SaS navrhuje, aby mohli volebnú kampaň viesť aj tzv. tretie osoby

VČERA - 18:02Domáce

Opozičná SaS navrhla, aby sa mohli do zákona vrátiť tzv. tretie strany ako subjekty, ktoré môžu za stanovených podmienok viesť volebnú kampaň.

PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie

PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie

VČERA - 16:53Domáce

Ak naši zástupcovia neodsúhlasia vo Švajčiarsku tzv. pandemickú dohodu a Slovensko pôjde proti vôli ministra zdravotníctva Kamila Šaška, mal by zo svojej funkcie odísť.

KDH upozorňuje, že Slovensko si odmietnutím pandemickej dohody urobí medzinárodnú hanbu

KDH upozorňuje, že Slovensko si odmietnutím pandemickej dohody urobí medzinárodnú hanbu

VČERA - 16:04Domáce

Opozičné KDH upozorňuje na to, že opäť hrozí, že Slovensko si urobí medzinárodnú hanbu a ako jediné nepodpíše pandemickú dohodu.