• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.4.2024Meniny má Dana, Danica
Bratislava

Niekdajšie vedenie Twitteru žaluje Muska za nevyplatenie odstupného

  • 6:08 05.03.2024
  • San Francisco
Niekdajšie vedenie Twitteru žaluje Muska za nevyplatenie odstupného

Niekdajší vedúci pracovníci spoločnosti Twitter zažalovali v pondelok miliardára Elona Muska za to, že im nevyplatil dovedna takmer 130 miliónov dolárov odstupného, na ktoré údajne mali nárok po tom, ako Musk prevzal Twitter a prepustil ich. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AFP a AP.

Musk si neplatí účty, verí, že pravidlá sa na neho nevzťahujú, a využíva svoje bohatstvo a moc na to, aby zatlačil každého, kto s ním nesúhlasí,“ uviedli v žalobe podanej na americkom federálnom súde v Kalifornii.

Medzi žalobcami figuruje napríklad bývalý generálny riaditeľ Twitteru, Parag Agrawal, ktorý požaduje 57,4 milióna dolárov, bývalý finančný riaditeľ tejto spoločnosti Ned Segal, ktorý žiada 44,5 milióna dolárov, alebo aj Vijaya Gaddeová, ktorá mala na Twitteri na starosti právne záležitosti a bezpečnosť. Musk ich prepustil koncom októbra 2022, a síce po tom, ako zavŕšil kontroverzné prevzatie Twitteru.

V žalobe sa uvádza aj to, že miliardár sa snažil zaistiť, aby vedúci pracovníci nemohli z Twitteru odísť pred jeho prevzatím, bezprostredne po ktorom ich sám prepustil. Žaloba sa v tomto smere odvoláva na nedávno vydanú a Muskom autorizovanú biografiu.

V jej texte sa ďalej píše, že títo poprední manažéri „primerane a dôrazne zastupovali záujmy verejných akcionárov spoločnosti Twitter“ v čase, keď sa Musk pokúšal odstúpiť od dohody o jej kúpe, za čo im údajne miliardár sľúbil „doživotnú pomstu“. Musk sa údajne rozhodol, že im odstupné nevyplatí a vymyslel si falošnú zámienku na ich prepustenie.

Kontroverzným prípadom predaja tejto sociálnej siete Muskovi sa svojho času zaoberal súd. Žalobu na magnáta podal samotný Twitter, ktorý sa mu takto snažil zabrániť, aby odstúpil od svojej pôvodnej ponuky. Musk sa totiž rozhodol Twitter kúpiť v apríli 2022 za 44 miliárd dolárov, avšak v júli 2022 dohodu označil za neplatnú s tým, že ho firma údajne zavádzala ohľadne počtu falošných účtov na sieti.

Po právnych ťahaniciach napokon spoločnosť odkúpil v októbri 2022 za pôvodne navrhovanú sumu, pričom bezprostredne po prevzatí sa vyhlásil za jej „výhradného riaditeľa“ a drasticky znížil počet jej zamestnancov. Prepustil napríklad aj takzvaných moderátorov obsahu, ktorí odstraňovali nenávistné príspevky a povolil obnovenie viacerých dovtedy zakázaných účtov. Pre nárast obsahovo problematických príspevkov zaznamenal pokles inzercie, pričom ušlé príjmy sa snažil vykryť zavedením rôznych poplatkov. Twitter tiež neskôr premenoval na sociálnu sieť X.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nemecko vyzvalo EÚ na uvalenie nových sankcií na iránske drony

Nemecko vyzvalo EÚ na uvalenie nových sankcií na iránske drony

DNES - 14:13Zahraničné

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v utorok vyzvala Európsku úniu, aby po víkendovom útoku Teheránu na Izrael uvalila nové sankcie na iránske drony.

Zelenskyj: Ukrajine sa minuli rakety pri obrane dôležitej elektrárne

Zelenskyj: Ukrajine sa minuli rakety pri obrane dôležitej elektrárne

DNES - 14:10Zahraničné

Rusko dokázalo zničiť dôležitú elektráreň dodávajúcu elektrickú energiu do Kyjeva, pretože sa Ukrajine minuli obranné rakety. Vyhlásil to v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Čaputová poďakovala Dudovi za konštruktívnu spoluprácu počas náročného obdobia

Čaputová poďakovala Dudovi za konštruktívnu spoluprácu počas náročného obdobia

DNES - 12:47Zahraničné

Slovenská republika a Poľsko majú kus spoločnej histórie, ktorá obe krajiny učí, aby pamätali na princípy a hodnoty a potrebu ich chrániť.

Historickú budovu burzy v Kodani zachvátil požiar, jej veža sa zrútila

Historickú budovu burzy v Kodani zachvátil požiar, jej veža sa zrútila

DNES - 12:38Zahraničné

Historickú budovu burzy v centre dánskeho hlavného mesta Kodaň zachvátil v utorok požiar, následkom čoho sa zrútila jej veža.

Si Ťin-pching: Čína sa nezúčastňuje na vojne Ruska proti Ukrajine

Si Ťin-pching: Čína sa nezúčastňuje na vojne Ruska proti Ukrajine

DNES - 12:00Zahraničné

Peking sa nezúčastňuje na vojne Ruska proti Ukrajine, vyhlásil čínsky prezident Si Ťin-pching počas rozhovorov s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom.