• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.4.2024Meniny má Dana, Danica
Bratislava

10 najvyhľadávanejších zručností na trhu práce v roku 2024

  • 21:14 21.02.2024
  • Bratislava
10 najvyhľadávanejších zručností na trhu práce v roku 2024

Uchádzači o zamestnanie v nadchádzajúcom roku zabodujú najmä so zručnosťami, v ktorých umelá inteligencia zaostáva.

Sociálna sieť LinkedIn zverejnila správu, v ktorej hodnotí najvyhľadávanejšie zručnosti a skúsenosti, ktoré v roku 2024 ovládnu pracovný trh. Popredné priečky rebríčka pritom zaujíma komunikácia so zákazníkmi, ktorá je dnes jednou z mála oblastí, ktorú nedokáže plne zastúpiť umelá inteligencia.

Pozrite si celý zoznam desiatich najvyhľadávanejších zručností na trhu práce v roku 2024:

1. Komunikácia

Od zamestnancov sa očakáva nielen kvalitné verbálne vyjadrovanie, ale aj schopnosť aktívneho načúvania a budovania raportu so zákazníkom. Dôležité je tlmočiť hlavnú myšlienku jasne, plynule a zrozumiteľne.

2. Zákaznícky servis

Aj v zamestnaniach, ktoré nevyžadujú priamu komunikáciu so zákazníkmi, sa stretnete s nejakým druhom poskytovania služieb iným – či už ide o pacientov, študentov, hostí alebo kolegov z iných oddelení. Od zamestnancov sa očakáva pravidelné zhodnocovanie spätnej väzby od zákazníkov a adekvátne reagovanie na ich potreby.

3. Vodcovské schopnosti

Ak aj manažment oddelenia alebo celého podniku nie je pre vás, angažujte sa aspoň v menších projektoch alebo ponúknite pomoc pri zaúčaní nových zamestnancov. Zamestnávatelia v tomto roku uprednostnia uchádzačov s odvahou a vytrvalosťou.

4. Projektový manažment

Ideálny uchádzač má vo väčšine zamestnaní skúsenosti s vedením viacerých projektov v rámci tímu. Ak k takým nepatríte, organizujte aspoň svoj vlastný projekt.

5. Manažment

Okrem vedenia projektov sa pri uchádzačoch o zamestnanie cení aj vedenie ľudí. Požiadajte svojho súčasného zamestnávateľa o vedenie menších projektov, kde si osvojíte základy, ale tiež získate možnosť nahliadnuť do postupu, akým rozhoduje váš nadriadený, a niečo si z neho osvojiť.

6. Analyzovanie

V aktuálnej práci využite akúkoľvek príležitosť analyzovať aktuálny pokrok a vývoj spoločnosti alebo projektu, na ktorom pracujete, prípadne navrhnite vedeniu analyzovanie oblastí, v ktorých by sa to podľa vás hodilo.

7. Tímová práca

Zamestnávatelia zbožňujú zamestnancov, ktorí sa vedia začleniť do tímu v akejkoľvek pozícii. Tejto predispozícii pomáhajú aj vlastnosti ako dochvíľnosť, spoľahlivosť, podpora kolegov a vytrvalosť v riešení pridelených úloh.

8. Predaj

Ak aj v práci priamo nepredávate, schopnosť propagovať výrobky alebo služby tak, aby boli žiadané, je u zamestnávateľov vysoko cenená. Dôležité je dokázať prispôsobiť ponuku dopytu klientov a počúvať, po čom v skutočnosti túžia.

9. Riešenie problémov

Pre zlepšenie schopnosti riešenia problémov neustále vyhľadávajte nové výzvy. Dobrou pomôckou je stanovovanie nových cieľov na dennej, mesačnej aj ročnej báze a hľadanie spôsobov, ako ich dosiahnuť.

10. Výskum

Zamestnávatelia podporujú angažovanie zamestnancov vo workshopoch a v školeniach, ktoré zdokonaľujú ich postupy. Buďte aktívni a sami vyhľadajte spôsoby, ako sa zlepšiť. Nebráňte sa novým pohľadom na prácu a prijímajte aj kritiku okolia.

Zdroj: Info.sk, DP, lifehacker.com, linkedin.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Čo robiť, ak pri pristávaní lietadla začujete desivé zvuky?

Čo robiť, ak pri pristávaní lietadla začujete desivé zvuky?

VČERA - 22:09Zaujímavosti

Počas pristávania lietadla sa pasažieri na palube môžu stretnúť s celým radom nepríjemných zvukov, ktoré stupňujú strach z lietania. Často sa ich však vôbec netreba báť.

Pred 130 rokmi sa narodil Nikita Chruščov, ktorý odhalil zverstvá Stalina

Pred 130 rokmi sa narodil Nikita Chruščov, ktorý odhalil zverstvá Stalina

VČERA - 6:31Zaujímavosti

Zanechal značne rozporuplné politické dedičstvo, ktoré charakterizujú mnohé neúspechy a sklamania. Na čele Sovietskeho zväzu stál v rokoch 1953 až 1964.

Zádušník brečtanovitý nie je len burina. Takto vám pomôže pri liečbe ochorení aj v kuchyni

Zádušník brečtanovitý nie je len burina. Takto vám pomôže pri liečbe ochorení aj v kuchyni

20:28 14.04.2024Zaujímavosti

Zistite, aké využitia má táto liečivá bylinka a ako ju môžete pestovať.

Takto dokážete pestovať sladké figy aj v našich podmienkach

Takto dokážete pestovať sladké figy aj v našich podmienkach

20:05 14.04.2024Zaujímavosti

Exotické figy sa mnohým spájajú s letnými dovolenkami, ale dopestovať si ich dokážete aj doma.

Odporúčanie zubárky pre všetkých, čo pijú kávu: Takto vám zostanú zuby biele a žiarivé

Odporúčanie zubárky pre všetkých, čo pijú kávu: Takto vám zostanú zuby biele a žiarivé

19:27 14.04.2024Zaujímavosti

Káva a čaj sú známe tým, že sfarbujú zuby. Ako sa vyhnúť tomuto nepríjemnému následku? Nechajte si poradiť od zubárky.