• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 26.5.2024Meniny má Dušan
21°Bratislava

10 najvyhľadávanejších zručností na trhu práce v roku 2024

  • 21:14 21.02.2024
  • Bratislava
10 najvyhľadávanejších zručností na trhu práce v roku 2024

Uchádzači o zamestnanie v nadchádzajúcom roku zabodujú najmä so zručnosťami, v ktorých umelá inteligencia zaostáva.

Sociálna sieť LinkedIn zverejnila správu, v ktorej hodnotí najvyhľadávanejšie zručnosti a skúsenosti, ktoré v roku 2024 ovládnu pracovný trh. Popredné priečky rebríčka pritom zaujíma komunikácia so zákazníkmi, ktorá je dnes jednou z mála oblastí, ktorú nedokáže plne zastúpiť umelá inteligencia.

Pozrite si celý zoznam desiatich najvyhľadávanejších zručností na trhu práce v roku 2024:

1. Komunikácia

Od zamestnancov sa očakáva nielen kvalitné verbálne vyjadrovanie, ale aj schopnosť aktívneho načúvania a budovania raportu so zákazníkom. Dôležité je tlmočiť hlavnú myšlienku jasne, plynule a zrozumiteľne.

2. Zákaznícky servis

Aj v zamestnaniach, ktoré nevyžadujú priamu komunikáciu so zákazníkmi, sa stretnete s nejakým druhom poskytovania služieb iným – či už ide o pacientov, študentov, hostí alebo kolegov z iných oddelení. Od zamestnancov sa očakáva pravidelné zhodnocovanie spätnej väzby od zákazníkov a adekvátne reagovanie na ich potreby.

3. Vodcovské schopnosti

Ak aj manažment oddelenia alebo celého podniku nie je pre vás, angažujte sa aspoň v menších projektoch alebo ponúknite pomoc pri zaúčaní nových zamestnancov. Zamestnávatelia v tomto roku uprednostnia uchádzačov s odvahou a vytrvalosťou.

4. Projektový manažment

Ideálny uchádzač má vo väčšine zamestnaní skúsenosti s vedením viacerých projektov v rámci tímu. Ak k takým nepatríte, organizujte aspoň svoj vlastný projekt.

5. Manažment

Okrem vedenia projektov sa pri uchádzačoch o zamestnanie cení aj vedenie ľudí. Požiadajte svojho súčasného zamestnávateľa o vedenie menších projektov, kde si osvojíte základy, ale tiež získate možnosť nahliadnuť do postupu, akým rozhoduje váš nadriadený, a niečo si z neho osvojiť.

6. Analyzovanie

V aktuálnej práci využite akúkoľvek príležitosť analyzovať aktuálny pokrok a vývoj spoločnosti alebo projektu, na ktorom pracujete, prípadne navrhnite vedeniu analyzovanie oblastí, v ktorých by sa to podľa vás hodilo.

7. Tímová práca

Zamestnávatelia zbožňujú zamestnancov, ktorí sa vedia začleniť do tímu v akejkoľvek pozícii. Tejto predispozícii pomáhajú aj vlastnosti ako dochvíľnosť, spoľahlivosť, podpora kolegov a vytrvalosť v riešení pridelených úloh.

8. Predaj

Ak aj v práci priamo nepredávate, schopnosť propagovať výrobky alebo služby tak, aby boli žiadané, je u zamestnávateľov vysoko cenená. Dôležité je dokázať prispôsobiť ponuku dopytu klientov a počúvať, po čom v skutočnosti túžia.

9. Riešenie problémov

Pre zlepšenie schopnosti riešenia problémov neustále vyhľadávajte nové výzvy. Dobrou pomôckou je stanovovanie nových cieľov na dennej, mesačnej aj ročnej báze a hľadanie spôsobov, ako ich dosiahnuť.

10. Výskum

Zamestnávatelia podporujú angažovanie zamestnancov vo workshopoch a v školeniach, ktoré zdokonaľujú ich postupy. Buďte aktívni a sami vyhľadajte spôsoby, ako sa zlepšiť. Nebráňte sa novým pohľadom na prácu a prijímajte aj kritiku okolia.

Zdroj: Info.sk, DP, lifehacker.com, linkedin.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto je dôvod, prečo je pri skladovaní šalátu najlepší alkohol

Toto je dôvod, prečo je pri skladovaní šalátu najlepší alkohol

DNES - 20:25Zaujímavosti

Vďaka tomuto triku vám šalát vydrží čerstvý aj dva mesiace.

Domáci roztok na plesne je lepší ako bielidlo. Takto sa zbavíte plesní a zabránite ich návratu

Domáci roztok na plesne je lepší ako bielidlo. Takto sa zbavíte plesní a zabránite ich návratu

DNES - 19:37Zaujímavosti

Vlastnoručne vyrobený roztok je lepší ako prostriedky z obchodu.

Letuška prezradila, čo by nikdy nerobila v lietadle ako cestujúca

Letuška prezradila, čo by nikdy nerobila v lietadle ako cestujúca

VČERA - 21:13Zaujímavosti

Bývalá stewardka sa podelila o svoje skúsenosti z práce v niekoľkých aerolinkách.

Bohatá úroda čučoriedok: Takto ju dosiahnete správnym hnojením

Bohatá úroda čučoriedok: Takto ju dosiahnete správnym hnojením

VČERA - 20:33Zaujímavosti

Pri hnojení čučoriedok je potrebný trochu iný prístup a aj látky, keďže čučoriedky si vyžadujú rozdielne podmienky ako iné rastliny vo vašej záhrade.