Fico odmieta výhody pre Ukrajinu, kým nebudú splnené podmienky Slovenska
- 17:25 20.02.2024
- Bratislava

Fico dal pokyn zástupcom, ktorí budú v mene SR hlasovať, aby nepodporili návrh Európskej komisie na predĺženie režimu liberalizácie obchodu s Ukrajinou.
Slovensko na stredajšom (21. 2.) hlasovaní v orgánoch EÚ nepodporí návrh Európskej komisie (EK) na predĺženie režimu liberalizácie obchodu s Ukrajinou, pokiaľ neprejdú pripomienky chrániace slovenských poľnohospodárov. Po utorkovom stretnutí s ministrom pôdohospodárstva Richardom Takáčom to uviedol premiér Robert Fico (obaja Smer-SD).
Výhody pre Ukrajinu by sa mali predĺžiť podľa návrhu EK o rok až do 5. júna 2025. „Ukrajina má mať ďalej výhody, ako keby bola členský štát EÚ. Žiadne clá, žiadne dane v obchode s členskými štátmi EÚ,“ upozornil Fico v tlačovom vyhlásení zaslanom médiám.
Premiér zdôraznil, že úplná liberalizácia obchodu výrazne poškodzuje krajiny bezprostredne susediace s Ukrajinou. Slovensko preto podľa neho napríklad požaduje, aby existovala ochrana členských krajín EÚ pri dovoze obilia či medu z Ukrajiny, alebo aby sa upravili mnohé lehoty navrhované EK. „EK a mnohé členské štáty EÚ sú však hluché a slepé. Vo svätom boji proti Rusku je všetko povolené, aj keby mali slovenskí poľnohospodári v mene ukrajinských záujmov zdochnúť,“ dodal premiér.
Fico dal pokyn zástupcom, ktorí budú v mene SR hlasovať, aby nepodporili návrh EK, pokiaľ pripomienky chrániace slovenských poľnohospodárov neprejdú. „Verím, že rovnaký názor budú mať v Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a Bulharsku,“ dodal premiér.

Ak chcete dobre predať auto, vyberajte tieto farby
Na predaj ojazdeného auta vplýva aj jeho farba.

Väčšina kytíc v kvetinárstvach a supermarketoch v EÚ je plná pesticídov
Holanďania sú na celom svete známi pestovaním tulipánov. Patria medzi lídrov v medzinárodnom kvetinárskom sektore, ktorý je čoraz viac pod dohľadom ochranárov pre nadmerné používanie pesticídov na poliach.

Blíži sa veľká zmena, ktorá ohrozí polovicu počítačov na Slovensku
50 % počítačov sa môže stať bezpečnostným rizikom.

Pozor na takéto SMS od ZSE Energia, je to podvod
Spoločnosť ZSE Energia opätovne varuje pred podvodnými SMS správami.