• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 24.4.2024Meniny má Juraj
Bratislava

Toto drobné korenie dokáže liečiť bolesť hrdla a prechladnutie

  • 7:43 07.12.2023
  • Svet
Toto drobné korenie dokáže liečiť bolesť hrdla a prechladnutie

Domáci recept vám pomôže zmierniť príznaky prechladnutia.

Ak vás trápi bolesť hrdla a máte iné príznaky prechladnutia, nemusíte hľadať najbližšiu lekáreň. Ideálny prírodný liek totiž možno máte v kuchynskej skrinke. Pri liečbe zápalu hrdla a úst môžete siahnuť po klinčekoch. Toto dobre známe korenie, ktoré je vlastne púčikom zo stále zeleného stromu, odporúča na liečenie bolesti hrdla aj Lauren Kissee.

Vo videu na sociálnej sieti uviedla, že sa o tomto lieku proti nachladnutiu a bolesti hrdla prvýkrát dozvedela od kamarátky, ktorá sa o tomto tajomstve dozvedela od staršej ženy vychovanej v Japonsku. Lauren to vyskúšala na vlastnej koži a o tento recept sa rozhodla podeliť s ostatnými používateľmi po tom, čo jej údajne pomohol vyhrať nad bolesťou hrdla. Jej video sa stalo virálne a tento recept si našiel tisíce fanúšikov.

Sila klinčekového čaju

Foto: ELAKSHI CREATIVE BUSINESS/Shutterstock.com

Klinčeky sú sušené púčiky kvetov, ktoré pochádzajú zo stále zeleného stromu v Indonézii. Okrem využitia v kuchyni prinášajú aj rôzne zdravotné benefity, pretože majú antivírusové a protizápalové účinky.

Lauren vo videu začala tým, že päť alebo šesť klinčekov dala do šálky, aby si pripravila klinčekový čaj. “Dáte tam vriacu vodu a klinčeky budete lúhovať asi 15 minút,” uviedla, pričom podľa nej takto uvarený čaj vonia ako Vianoce. Po vyluhovaní klinčekov vypite celý hrnček klinčekového čaju.

@laurenkissee This seriously WORKS! I first heard of this natural remedy for sore throats and colds from a friend who had been told by an older lady raised in Japan that this was a natural remedy she grew up with and worked every time. My friend said it worked so well for her that she had to share it with me. I knew cloves were good for you but didnt know just how amazing they were for the immune system. I did my own research and tried it for myself and im here to tell you that this completely alleviated my sore throat in 30 mins! I do this 2-3x a day if my body is fighting a cold. Try it for yourself and let me know how it works! As always— never giving medical advice, just sharing my own wellness journey! #naturalremedy #naturalremedieswork #naturalremediesthatwork #sorethroatremedy #clovesforladies #coldremedies #coldremedyhack ♬ original sound - Lauren Kissee

Klinčeky je vhodné aj požuť

Foto: mady70/Shutterstock.com

Po jeho dopití však musíte pre svoje zdravie urobiť ešte jednu vec. Lauren odporúča vyloviť zo šálky jeden klinček, dať si ho do úst a žuť ho. Potvrdila, že rozhryzené klinčeky nemajú veľmi dobrú chuť, ale podľa nej je to potrebné na zlepšenie imunity. Sama sa neubránila úšrknu pri prežúvaní klinčeka.

Divákom odporučila, aby po minúte žutia klinček vypľuli a napili sa vody. Ak budete postupovať podľa tohto návodu, mali by pri tejto metóde zaznamenať okamžitú úľavu od bolesti do 30 minút. Tento postup je potrebné opakovať 2 až 3-krát denne, aby ste vyliečili zápal hrdla.

Liečivé účinky klinčekov sú dobre známe aj v oblasti dentálneho zdravia. Môžu pomôcť aj pri liečbe ústnej dutiny, predovšetkým zubov a ďasien. Stačí si pomletý klinček aplikovať na boľavý zub či ďasno. Určite oceníte, že po použití klinčekov budete mať aj sviežejší dych.

Zdroj: Info.sk, TM, Video: tiktok.com/@laurenkissee
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vysoký krvný tlak sa môže prejavovať bolesťou hlavy či chronickou únavou

Vysoký krvný tlak sa môže prejavovať bolesťou hlavy či chronickou únavou

DNES - 9:04Zdravie

Vysoký krvný tlak nebolí. Pacient o ňom často nemusí vedieť. Prejaviť sa môže bolesťou hlavy, krvácaním z nosa, bolesťami na hrudníku či chronickou únavou.

Ani káva, ani čaj. Toto je v skutočnosti najhorší nápoj pred spaním

Ani káva, ani čaj. Toto je v skutočnosti najhorší nápoj pred spaním

20:11 18.04.2024Zdravie

Najväčším nepriateľom spánku nie je ani káva, ani čaj. Bezsenné noci vám môže priviesť aj nápoj, ktorý si mnohí spájajú s pocitom uvoľnenia pred spaním.

Táto chyba ešte viac zhoršuje váš problém s lupinami

Táto chyba ešte viac zhoršuje váš problém s lupinami

7:15 18.04.2024Zdravie

Ak na liečbu problémov s lupinami vo vlasoch využívate dostupné a lacné prostriedky, možno si tým ešte viac škodíte.

Chyba pri menštruácii, kvôli ktorej sa vám tvoria vyrážky

Chyba pri menštruácii, kvôli ktorej sa vám tvoria vyrážky

22:06 16.04.2024Zdravie

Menštruácia je nepohodlný proces, ktorý ešte viac komplikujú letné horúčavy. Vedeli ste o tom, že nesprávna starostlivosť o zdravie vám môže privodiť ďalšie menej známe ťažkosti?

5 vitamínov, pri ktorých si treba dať najväčší pozor na dávkovanie

5 vitamínov, pri ktorých si treba dať najväčší pozor na dávkovanie

6:27 16.04.2024Zdravie

Aj dobrého veľa škodí. Ak chcete vyhovieť svojmu zdraviu, dajte si pozor najmä pri užívaní týchto vitamínov.