• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 27.2.2024Meniny má Alexander
12°Bratislava

Video: Americký politik rozprával o emisiách, keď došlo k zvláštnej nehode

  • 21:35 06.12.2023
  • Dubaj
Video: Americký politik rozprával o emisiách, keď došlo k zvláštnej nehode

Bývalý minister zahraničných vecí hovoril o nulových emisiách CO2, keď sa stalo niečo vtipné.

Osobitný vyslanec americkej vlády pre klimatické otázky bol obvinený z toho, že uprostred svojho prejavu, v ktorom vyzýval na zníženie emisií, vypustil črevné plyny. 79-ročný bývalý minister zahraničných vecí John Kerry v nedeľu diskutoval na klimatickej konferencii Organizácie Spojených národov COP28 v Dubaji, keď došlo k zvláštnemu incidentu.

"Nikde na svete by už nemali byť povolené žiadne uhoľné elektrárne," povedal Kerry, keď sedel po boku novinárky CNN Becky Andersonovej a výkonného riaditeľa Medzinárodnej energetickej agentúry Fatiha Birola. "Zisťujem, že som čoraz militantnejší, pretože nechápem, ako sa dospelí ľudia, ktorí sú na zodpovednom mieste, môžu vyhýbať zodpovednosti za odstránenie týchto vecí, ktoré denne zabíjajú ľudí,” uviedol Kerry a potom sa ozvalo niečo, čo znelo ako prd.

Andersonová sediaca po jeho pravici sa okamžite mierne odklonila a ľavú ruku si priložila k ústam, potom k brade a pozrela sa dolu. Kerry pokračoval ďalej, akoby sa nič nestalo.

Pravicový rozhlasový moderátor Larry O'Connor z Townhall Media povedal, že Kerry zahanbil USA. "Na medzinárodnej scéne vypustil plyny,” uviedol O'Connor pre New York Post.

Incident bol živo diskutovanou témou na sociálnych sieťach, pričom niektorí vtipkovali o vypustení toxických plynov. "Zdá sa, že John Kerry by mal obmedziť svoje skleníkové plyny," napísal jeden používateľ X (predtým Twitter).

Kerry v utorok využil pozornosť na to, aby podrobne opísal plán USA na vytvorenie jadrovej fúzie ako nového bezuhlíkového zdroja energie a požiadal o celosvetovú spoluprácu. "Spojené štáty boli hrdé na to, že minulý rok oznámili svoju odvážnu desaťročnú víziu komerčnej energie z jadrovej syntézy," povedal Kerry. "Je však jasné, že túto veľkú ambíciu nemôžeme realizovať sami."

Kerry uviedol, že jadrová energia je ďalekosiahla alternatíva ku všetkým iným zdrojom energie. Veda, skutočnosti a dôkazy podľa jeho slov potvrdzujú, že dosiahnutie nulových emisií CO2 do roku 2050 nie je možné bez určitého podielu jadrovej energie. "Toto sú len vedecké skutočnosti. Nie je v tom zahrnutá žiadna politika, nie je v tom zahrnutá žiadna ideológia," povedal.

Využívanie jadrovej energie ako čistejšej alternatívy k fosílnym palivám je sporné a environmentálni aktivisti vyjadrujú znepokojenie v spojitosti s bezpečnosťou i likvidáciou jadrového odpadu.

Zdroj: Info.sk, TM, nypost.com, Video: Twitter
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Herec s nezabudnuteľným úsmevom Anton Mrvečka sa narodil pred 90 rokmi

Herec s nezabudnuteľným úsmevom Anton Mrvečka sa narodil pred 90 rokmi

DNES - 7:34Zaujímavosti

Hral v kultových snímkach slovenskej kinematografie. Filmy ako Šťastie príde v nedeľu, Skalní v ofsajde alebo Sebechlebskí hudci dodnes tešia nejedného milovníka kvalitnej slovenskej tvorby.

5 najsledovanejších videí na TikToku za minulý rok. Číslo jeden vás prekvapí

5 najsledovanejších videí na TikToku za minulý rok. Číslo jeden vás prekvapí

DNES - 7:01Zaujímavosti

Tancovanie a otváranie úst na známe melódie už viac nekraľuje sociálnej sieti.

Ako strihať orchidey, aby kvitli častejšie: Kľúčový je čas

Ako strihať orchidey, aby kvitli častejšie: Kľúčový je čas

VČERA - 7:27Zaujímavosti

Väčšina orchideí zakvitne na tri mesiace, po čom nasleduje obdobie bez kvitnutia. Ako docieliť hustejšie okvetia na stonkách?

Takúto SMS nikdy nikomu neposielajte – ani rodine

Takúto SMS nikdy nikomu neposielajte – ani rodine

21:03 25.02.2024Zaujímavosti

Informácie, ktoré odošlete formou správy na mobile, sa môžu stať terčom tretích strán. Toto by ste v nich nikdy nemali zmieňovať.

S touto vecou ju určite neperte! Pre toto vám pri praní žltne posteľná bielizeň

S touto vecou ju určite neperte! Pre toto vám pri praní žltne posteľná bielizeň

20:03 25.02.2024Zaujímavosti

Na prvý pohľad rozumný krok, no pri praní obliečok chyba. Tento manéver sa môže podpísať na kvalite a životnosti vašej posteľnej bielizne.