• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 23.4.2024Meniny má Vojtech
Bratislava

Video: Toto sa stane, keď namočíte umelý vianočný stromček do vody

  • 20:47 01.12.2023
  • Svet
Video: Toto sa stane, keď namočíte umelý vianočný stromček do vody

Žena odhalila pravdu o čistení vianočného stromčeka.

Nemalo by byť žiadnym prekvapením, že tak ako každý iný predmet v domácnosti, aj umelé vianočné stromčeky sa časom zašpinia. Zdá sa však, že len málokto vie, ako ich čistiť. Používateľka sociálnej siete TikTok sa rozhodla podeliť o svoje zistenia z umývania stromčeka.

Mari Smith naplnila vaňu mydlovou vodou a potom do nej namočila jednotlivé vetvičky. Keď sa pena stratila a vetvičky boli dostatočne dlho namočné, ukázalo sa, že voda sa po nich zafarbila na hnedo. Video videli milióny ľudí na TikToku a mnohí z toho ostali zhnusení.

@marismith619 cleaned the fake Christmas tree before putting it up #dirty #cleannow #cleantok #christmastree ♬ Let It Snow! Let It Snow! - Frank Sinatra

Viacerí sa videom inšpirovali a tiež sa pokúsili vyčistiť svoje stromčeky. V tomto videu išlo o starý stromček z 90. rokov, ktorý bol na hodinu namočený vo vode s čističom na textil a esenciálnymi olejmi. Podľa autorky videa stromček nestratil farbu a vyzeral aj voňal úžasne.

@everythingbagel88 wash my Christmas tree pt. 2 a few q and a 1.not a lighted tree 2. tree is from the 90s 3. no rust and cleaned prior rust spots as far as I can see 4.the color did not bleed 5. I used 4 scoops of @OxiClean and essential oils in tobacco vanilla, peppermint and clove 6. I used lukewarm water and soaked it for an hour ish 7. Do I recommend?? yes! the smell alone and how soft and new it looks 100% worth the mess #christmastreedecorating #christmastree #cleantok #washingmychristmastree ♬ original sound - who is she

Ako správne čistiť vianočný stromček

Predtým, ako pobežíte do kúpeľne, aby ste vydrhli váš stromček, odborníci na čistenie tvrdia, že by ste sa tomu mali v skutočnosti vyhnúť, najmä ak chcete, aby vám vydržal čo najdlhšie. Odborníčka na upratovanie Emily Barronová hovorí, že hoci sa kúpanie stromčeka môže zdať lákavé, mohlo by viesť k väčšej škode ako úžitku. Často totiž stromčeky obsahujú kov, drôty a látky, ktoré nie je vhodné ponoriť do vody.

Odborníčka odporúča pravidelné utieranie prachu prachovkou alebo mäkkou handričkou, ktorá pomôže odstrániť povrchový prach. V prípade ťažko prístupných miest môžete použiť plechovku so stlačeným vzduchom, aby ste odfúkli prach bez toho, aby ste narušili konštrukciu stromu.

Interiérová dizajnérka Francesca Harrisová pre Metro.co.uk uviedla, že svoj umelý stromček čistí handričkou z mikrovlákna, prachovkou alebo hubicou vysávača na prach. Svoj stromček tiež našuchorí, aby sa prach dostal z listov na podlahu, kde ho môže po postavení stromčeka vysať vysávačom, tento trik môžete použiť aj na vence a girlandy.

Zdroj: Info.sk, TM, metro.co.uk, Video: tiktok.com/@marismith619
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kedy je človek oficiálne starý? Veková hranica sa posunula

Kedy je človek oficiálne starý? Veková hranica sa posunula

DNES - 7:01Zaujímavosti

Vek, v ktorom sa ľudia považujú za starých, sa zmenil.

Ako zabrániť meškaniu letu: Dôležitý krok, ktoré musíte spraviť ešte doma

Ako zabrániť meškaniu letu: Dôležitý krok, ktoré musíte spraviť ešte doma

VČERA - 22:03Zaujímavosti

Vyhnite sa meškaniu a zdĺhavej kontrole pred odletom. Letuška sa podelila o rady pri balení batožiny, ktoré vám na letisku pomôžu ušetriť čas.

Fínska lososová polievka lohikeitto chutí výborne a aj zahreje. Takto jednoducho si ju pripravíte

Fínska lososová polievka lohikeitto chutí výborne a aj zahreje. Takto jednoducho si ju pripravíte

VČERA - 21:16Zaujímavosti

Máte radi polievky? Mali by ste vyskúšať túto – je zdravá, chutná, sýta a pripravíte ju hravo za menej ako hodinu.

Takto poškodzujete svoj sporák bez toho, aby ste o tom vedeli

Takto poškodzujete svoj sporák bez toho, aby ste o tom vedeli

VČERA - 6:32Zaujímavosti

Indukčné a elektrické sporáky si vyžadujú špecifickú starostlivosť. Viete, ako ich správne čistiť bez toho, aby ste ich poškodili?

Téma tohtoročného Dňa Zeme znie: Planéta verzus plasty

Téma tohtoročného Dňa Zeme znie: Planéta verzus plasty

VČERA - 5:55Zaujímavosti

Zvýšiť povedomie o environmentálnych problémoch ako sú zmena klímy, znečistenie ovzdušia, ochrana divočiny a ohrozených druhov, podpora ekologických a udržateľných aktivít.