Polícia v Bavorsku zasahovala proti šíreniu antisemitizmu
- 9:21 21.11.2023
- Mníchov

Orgány činné v trestnom konaní v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko vykonali v utorok v ranných hodinách razie vo viacerých bavorských mestách. Zamerané boli proti šíreniu nenávisti voči Židom, informuje TASR podľa agentúry DPA.
V rámci razií prehľadala polícia dovedna 19 objektov, potvrdil tamojší krajinský kriminálny úrad prostredníctvom svojho hovorcu. Príslušné vyšetrovanie vedie generálna prokuratúra a celkovo je vyšetrovaných 20 podozrivých.
O raziách ako prvý informoval denník Bild; k policajným zásahom došlo podľa neho okrem iného aj v bavorskej metropole Mníchov či v meste Norimberg.
Okrem iného sa vedie vyšetrovanie voči mužovi, ktorý na sociálnej sieti zverejnil fotografiu nacistického vodcu Adolfa Hitlera s narážkami na holokaust, píše DPA.

Musk ponúka peniaze za podpísanie petície
Americký miliardár Elon Musk propagoval finančný darček pre voličov zo štátu Wisconsin, ktorí podpíšu petíciu proti "aktivistickým sudcom", ktorí blokujú Trumpovu agendu.

Pavel: Útoky Ruska na civilné ciele ukazujú, že mierové rokovania nemyslí vážne
Masívne útoky Ruska na civilné ciele na Ukrajine podľa českého prezidenta Petra Pavla ukazujú, že Moskva nemyslí rokovania o mieri vážne a zatiaľ sa nezdá, že by mala vôľu nejaký mier s Ukrajinou uzavrieť.

Hviezda MMA Conor McGregor má záujem kandidovať za írskeho prezidenta
Zápasník zmiešaných bojových umení Connor McGregor vo štvrtok oznámil zámer kandidovať za írskeho prezidenta.

Trump: Pentagón nebude informovať Muska o pláne postupu v prípade vojny s Čínou
Na brífingu v Pentagóne sa spolu s Muskom zúčastnia aj vysokopostavení predstavitelia americkej armády.

Chirurg obvinený zo znásilnenia 299 pacientov sa pred súdom priznal
Bývalý 74-ročný chirurg Joël Le Scouarnec sa vo štvrtok pred súdom priznal k sexuálnemu zneužívaniu stoviek pacientov, z ktorých väčšina nemala ani 15 rokov.