• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 4.12.2023Meniny má Barbora, Barbara
-6°Bratislava

Lukáš Frlajs o filme Perinbaba a dva svety: Je to jednoducho Jakubisko

  • 17:04 07.11.2023
  • Bratislava
Lukáš Frlajs o filme Perinbaba a dva svety: Je to jednoducho Jakubisko

Producentka Deana Jakubisková priznáva, že sedmička v dátume predpredaja aj premiéry nie je náhodná.

Presne o mesiac 7. decembra vstúpi do slovenských kín Perinbaba a dva svety, najočakávanejší slovenský film posledných rokov. V utorok zároveň začal predaj lístkov na pokračovanie rozprávky z dielne legendárneho režiséra Juraja Jakubiska.

Magické číslo sedem zohráva v záverečnom veľdiele režiséra Juraja Jakubiska (1938 - 2023) významnú úlohu. „Za siedmimi horami, za siedmimi morami, na konci sveta, v kraji hojnosti, žije posvätný sedmorožec,“ naznačuje Jakubisková. „Toto číslo by malo byť šťastným aj pre filmového hrdinu Lukáša. O tom, či napokon šťastné aj bude, sa budú môcť diváci presvedčiť v kinách už 7. decembra,“ dodáva.

Pokračovanie vianočnej rozprávky je plné lásky, fantázie, kúziel a humoru. Tvorcovia sľubujú nezabudnuteľný príbeh pre všetky generácie. Lukáš (Lukáš Frlajs), syn pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, sa vydáva na strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a láskou Luciou (Valéria Frištik). Na ceste ho chráni a pomáha jeho kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), zatiaľ čo Zubatá (Darija Pavlovičová, Albín Medúz a Valerie Kaplanová) sa mu snaží ublížiť a kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi.

Lukáš Frlajs sa s Perinbabou prvýkrát stretol ako dieťa, Jakubiskova rozprávka sa mu prihovárala z televíznej obrazovky. „Nespomeniem si, koľko som mohol mať rokov, ale viem, že to nebol vtedy pre mňa úplne príjemný zážitok, lebo som sa bál Zubatej. Nerozumel som, prečo Jakubko lieta na špinavej perine, ale páčilo sa mi, ako Perinbaba vedela ovládať sneh,“ povedal pre TASR Frlajs.

Herec, ktorý podľa vlastných slov s nakrúcaním pokračovania divácky obľúbenej rozprávky dospel, ju vníma ako mimoriadne dielo. „Je to výtvarne veľmi pekné a je to úplne iné ako štandardná rozprávka, je to viac, niečo výtvarnejšie, krajšie, je to jednoducho Jakubisko, niekedy sa to jednoducho nedá opísať,“ poznamenal Frlajs.

V poslednom filme Juraja Jakubiska uvidia diváci aj Andreu Verešovú, Ivana Romančíka, Reného Štúra, Petru Vančíkovú, Ľubomíra Pauloviča, Valériu Zawadskú a Dana Nekonečného ako Principála v jeho poslednej filmovej role.

Pokračovanie Perinbaby uvedie do slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm, ktorá avizuje, že vo vybraných kinách bude možné pozrieť si film Perinbaba a dva svety už 6. decembra v rámci exkluzívnych mikulášskych predpremiér.

Zdroj: Info.sk, TASR, Video: YouTube.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ozzy Osbourne, hardrocková legenda, slávi 75. narodeniny

Ozzy Osbourne, hardrocková legenda, slávi 75. narodeniny

VČERA - 6:17Kultúra

Ozzy Osbourne, spoluzakladateľ skupiny Black Sabbath, ktorého k muzikantskej dráhe inšpirovala skupina Beatles, má dnes 75 rokov.

Zomrel obľúbený spevák a jeden z najväčších hudobných textárov

Zomrel obľúbený spevák a jeden z najväčších hudobných textárov

18:28 30.11.2023Kultúra

Vo veku 65 rokov zomrel Shane MacGowan, spevák skupiny The Pogues.

Český slavík 2023: Takto si uctili pamiatku Vaša Patejdla

Český slavík 2023: Takto si uctili pamiatku Vaša Patejdla

6:26 25.11.2023Kultúra

Česká hudobná verejnosť spoznala držiteľov ocenení Český slavík za rok 2023.

Kamil Peteraj o Mirovi Žbirkovi: Chémia medzi nami fungovala na 100 percent

Kamil Peteraj o Mirovi Žbirkovi: Chémia medzi nami fungovala na 100 percent

17:44 18.11.2023Kultúra

Uplynuli už dva roky od nečakaného odchodu Mira Žbirku do muzikantského neba. V bratislavskom Štúdiu L + S si fanúšikovia pripomenuli jeho hity na spomienkovom večere s názvom Meky naveky.

Ocenenie Dosky 2023 získala inscenácia Kocúrkovo činohry SND

Ocenenie Dosky 2023 získala inscenácia Kocúrkovo činohry SND

22:06 13.11.2023Kultúra

Asociácia súčasného divadla vyhlásila počas slávnostného ceremoniálu v bratislavskom Divadle Pavla Orságha Hviezdoslava výsledky ankety 26. ročníka Divadelných ocenení sezóny Dosky 2023.